Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У МКІП презентували концепцію проєкту Національної електронної бібліотеки України

Події

Сьогодні, 31 січня, відбувся круглий стіл, де презентували напрацювання зі створення Національної електронної бібліотеки України. Представники робочої групи та міжнародні партнери обговорили концепцію, положення, регламент роботи та дорожню карту з реалізації проєкту цифрової бібліотеки. У презентації взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

«Хочу подякувати всім, хто протягом 2022 — 2023 років долучився до роботи з розроблення концепції, візії і самої системи електронної бібліотеки України. Ідея її створення була ще до початку повномасштабного вторгнення. Але вона набула більшої актуальності після того, як ми стикнулися з викликами війни. Збереження історичних документів, забезпечення доступності до них в електронному форматі є сьогодні одним із викликів часу, який ми з вами успішно подолаємо, коли незабаром вийдемо на фіналізацію нашої тривалої, але системної роботи зі створення електронної бібліотеки», — сказав він.

Т. в. о. Міністра зауважив, що до реалізації проєкту долучилися фахівці з національних бібліотек Польщі, Естонії, Латвії, Німеччини та Великобританії, які надали експертну допомогу. Водночас своїми напрацюваннями у галузі оцифрування документів поділилися й українські інституції — Національна історична бібліотека України, Національна бібліотека України імені В. І.Вернадського, Центральна бібліотека Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. 

Ростислав Карандєєв висловив вдячність донорським організаціям, зокрема ЮНЕСКО, які надали фінансову та технічну підтримку. 

«Як ми всі знаємо, створення Національної цифрової бібліотеки — це велике завдання, реалізація якого триватиме багато років. Зараз ми на початку нашого шляху. І ЮНЕСКО дійсно пишається можливістю співпрацювати із вами завдяки нашому партнерству з Українською бібліотечною асоціацією. Адже ми завжди акцентуємо на важливості збереження документального надбання країн», — сказала очільниця бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі. 

Станом на зараз робоча група конкретизувала перелік бібліотек і архівних установ, яких долучать до реалізації проєкту. Також здійснила аналіз кількісних та якісних показників об’єктів документальної спадщини для виявлення обсягів завдань, підготувала концепцію та план заходів для реалізації проєкту. Водночас вже розроблено проєкт положення та регламенту роботу Національної електронної бібліотеки. 

Вас може зацікавити

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури