Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У МКІП розробляють методику для фіксації збитків матеріальної культурної спадщини, засновану на вартості відновлення об’єкта 

Протягом 18-19 березня у Варшаві (Польща) пройшов круглий стіл на тему «Відшкодування збитків, втрат та травм, спричинених агресією Російської Федерації проти України». До заходу у форматі онлайн долучився т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Переглянути фотоальбом

«Ми прагнемо максимально чітко фіксувати збитки, яких нам завдає ворог. Ми розуміємо, що пред’явлення позову до держави-агресора має бути чітко регламентованим міжнародними процедурами. Наше Міністерство розробляє методику. Вона ще не досконала, але ми працюємо над тим, щоб запропонувати сучасний спосіб обліку збитків», — сказав він.

Ростислав Карандєєв пояснив, що в умовах мирного часу під час обліку втрат фахівці базувалися на формулі, що комбінує базу оцінки, ринкову вартість аналогічного об’єкта нерухомості та коефіцієнт культурної цінності пам’ятки. За новою методикою, оцінка збитків здійснюватиметься, виходячи з вартості відновлення об’єкта.

«Спільно з офісом ЮНЕСКО, ICCROM та ICOMOS в Україні ми розробляємо таку методику, що б дозволила надалі на зрозумілій юридичній мові для кожного міжнародного суду подати відповідні позови про відшкодування», — зауважив він. 

Т. в. о. Міністра поінформував, що станом на 25 лютого збитків зазнали 1946 об’єктів культурної  інфраструктури, із яких 317 — повністю знищені. За його словами, на тимчасово окупованих територіях залишається понад 2100 закладів культури, нинішній стан і перспективи використання яких наразі визначити складно. 

Ростислав Карандєєв також зазначив, що підготовка молодих спеціалістів у галузі культури зараз є одним із ключових завдань МКІП. 

«Ми також готуємося до роботи на деокупованих територіях. Ми формуємо відповідний реєстр. За нашими оцінками, для відновлення діяльності сфери культури на деокупованих територіях необхідно до 5 тисяч фахівців. З-поміж тих, хто виїхав з окупованих територій,  ми можемо на 30-40% покрити ці потреби. Тому підготовка нових кадрів зараз вкрай актуальна», — сказав він. 

Т. в. о. Міністра подякував міжнародним партнерам за фінансову підтримку галузі культури в Україні. 

Мета круглого столу — забезпечити всебічний огляд поточного стану заходів з репарацій та зусиль щодо компенсації збитків з боку національних партнерів, визначити способи координації та узгодженості ініціатив щодо репарацій на місцях.

Учасники заходу обговорили наявні звіти та консультаційні документи, підготовлені міжнародними партнерами, що стосуються питання репарацій, а також шляхи їхнього впровадження.

Захід організовано у співпраці з Міжнародною Організацією з Міграції (МОМ) та Програмою USAID «Правосуддя для всіх» (J4A) у межах проєктів Ради Європи «Посилення судових та позасудових засобів захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні», «Зміцнення прав людини в системі кримінальної юстиції в Україні», «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду», «Сприяння розробці житлових рішень для осіб, постраждалих від війни в Україні». 

Вас може зацікавити

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»