Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Музеї війни з'явився новий мурал «Україна – щит Європи!» та відкрилась виставка «Музейний фронт»

14 жовтня, у День захисників і захисниць України, Музей війни презентував новий виставковий проєкт «Музейний фронт». Крім того, на стіні Виставкового центру музею з’явився новий артпроєкт – мурал «Україна – щит Європи!». 

«Мурал прикрасив стіну Виставкового центру Музею, в якому експонується виставка «Україна – розп’яття» та став візуальним нагадуванням усім відвідувачам про важливу місію, яку наразі несе Україна, яка сьогодні є щитом Європи. Виставка «Музейний фронт» розповідає про зв’язківців Головного інформаційно-телекомунікаційного вузла, які після виконання бойових завдань під Києвом у березні 2022 року знаходили час і сили для документування російських злочинів та збору артефактів. Від 24 лютого військові зв’язківці разом з армійцями інших спеціальностей мужньо боронять нашу землю від російських загарбників. Головними у військах зв’язку завжди були, є і залишаються люди. Наш успішний супротив є можливим тільки завдяки ним», — зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Міністр також нагородив Головний інформаційно-телекомунікаційний вузол командування військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України подяками від Міністерства культури та інформаційної політики України.

На виставці «Музейний фронт» представлені свідчення, задокументовані українськими військовими вже в квітні 2022 року, коли ворога вигнали з околиць Києва. Воїни-зв’язківці Головного інформаційно-телекомунікаційного вузла (ГІТВ) об’їхали більшість населених пунктів Бучанщини та Вишгородщини, що постраждали від війни. Їхні дослідження місць учорашніх боїв були вибудувані за найкращими зразками музейних наукових експедицій. 

Виставка має кілька тематичних блоків. Одна частина – це ворожі одяг, взуття, предмети побуту, фрагменти військового спорядження та зброї, документальні матеріали й зразки пропаганди. Інша – світлини та відео, які відображають епізоди непомітної, але важкої та вкрай потрібної роботи воїнів із фіксації російських злочини та збереження свідчень про них.

Автор ідеї – Юрій Савчук, куратори – Олександр Білоус, військовослужбовець на позивний «Музейник», художники – Юрій Горпинич, Антон Логов.

Автор зображення – Нікіта Тітов. Художник, представник діджитал-мистецтва, який миттєво візуалізує своє бачення актуальних подій. Усі його роботи можна побачити у Facebook, а одна з них трансформувалась у мурал. Дизайн і втілення унікального монументалістичного образу – київський художник Ярослав Єфремов та команда MuralMarket.

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду