23 серпня в День Державного прапора в Національній бібліотеці України для дітей кращі читачі зібралися на Форум лідерів читання «Націю, яка читає, жоден ворог не здолає!»
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/zobryaazhennya11.jpg)
Це відбірковий тур Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання — 2023». Його учасниками стали найактивніші читачі головної дитячої бібліотеки. Під час канікул вони не лише читали книжки, а й долучалися до різноманітних бібліотечних розваг.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/zobrmazhennya9.jpg)
До участі в Форумі запросили 10 кращих читачів бібліотеки. Вони виборювали у читацьких змаганнях титул «Лідер читання» у віковій категорії від 11 років та звання «Кращий читач року» серед дітей 8-10 років. Журі очолила в.о. генерального директора НБУ для дітей Алла Гордієнко. У своєму вітальному слові вона зазначила: «Нація, яка читає книжки, нездоланна! Ми віримо в це, та віримо у вас, наші читачі».
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/zobrazhenvanya10.jpg)
Титул «Лідер читання-2023» виборола Кучина Надія (11 років). Вона увійшла до фіналу Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання — 2023», де зустрінеться з лідерами читання з усіх областей країни. Звання «Кращий читач року» отримав Пустильник Данило (10 років).
Завершилося свято спільним виконанням пісні «Перемога», яку створили читачі та бібліотекарі під час жовто-блакитних книжкових канікул у пісенній творчій майстерні.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/zobrazhemmnnya8.jpg)