Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Намібії відбувся перший фестиваль українського кіно

В липні цього року в Намібії відбувся перший фестиваль українського кіно. Його організувала місцева українська громада. У програмі — покази культових українських стрічок, фахові дискусії щодо пропаганди в кіно, розповіді про війну в Україні та її наслідки для всього світу.

«Всі люди на планеті мають знати, хто такі росіяни та на які злочини вони здатні. Адже вони ведуть агресивну пропаганду і в країнах Африки, зокрема. Ми повинні разом боротися з російською брехнею, а також вдячні всім, хто може нагадувати про війну в Україні та її наслідки у світі», — зазначив у своєму онлайн зверненні до глядачів Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України, під час церемонії закриття фестивалю.

Загалом протягом фестивального періоду глядачі мали змогу переглянути українські стрічки — «Мої думки тихі», «Поводир», «Кіборги». Також відбувся показ чотирьох короткометражних фільмів «Бульмастиф», «Вхід через балкон», «Чачьо», «Давай не сьогодні». Одразу після перегляду фільмів учасників фестивалю запрошували долучитися до панельних дискусій з місцевими експертами щодо теми переглянутого кіно та про те, як війна росії проти України, російська пропаганда вплинула на Намібію та інші країни Африки.

В межах фестивалю відбулась дискусія щодо ролі мистецтва у запобіганні майбутнім конфліктам за участі режисера Філіпа Талавера, актора Адріано Візажі, директора Гете Інституту Дениса Шрьодера й художниць Мішель Ісаак та Іни-Марії Шиконго. У церемонії закриття фестивалю взяла участь Любов Абравітова, Посол України в Південно-Африканській Республіці, Мозамбіку і Ботсвані. 

 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду