Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Національному драмтеатрі ім. Івана Франка зіграли прем'єрну виставу політичної антифашистської п'єси Брехта

21 грудня в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулась прем’єра культової п’єси Бертольда Брехта «Кар’єра Артура Уї, яку можна було спинити» у постановці  Дмитра Богомазова. Подію відвідала заступниця Міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко.

«Кар’єра Артура Уї, яку можна було спинити» – це сатиричний антифашистський памфлет на Гітлера та його поплічників. У брехтівських героїв були реальні історичні прототипи. Гангстерська історія розділена Брехтом на окремі глави. До кожної глави драматург дав короткі коментарі – відсилання до певних історичних подій, які ставали щаблями в кар’єрі Гітлера. Проводячи паралелі між історією Артуро Уї та історією сходження Гітлера, Брехт трактував нацистського вождя як чиказького гангстера. 

«Символічно, що політичну антифашистську п’єсу Брехта в Україні зіграли під час війни, тоді, коли українські діти змушені святкувати Різдво у бомбосховищах й щодня бачити жахи російської агресії. У своєму творі Брехт розвінчував міфи нацистської пропаганди й викривав підступність тирана Гітлера. Сьогодні потреба викривати брехню й маніпуляції вождя є і у наших сусідів. росіяни повинні знати, що їхній ватажок це також лише цинічний і безжальний бандит, який скористався жадібністю еліти й бездіяльністю громадян», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Нагадаємо, Бертольд Брехт задумав свою п’єсу у 1935 році в Америці, у вимушеній еміграції. В цей час на його батьківщині, в Німеччині, нацизм вже спинався на ноги і ніхто не знав яких масштабів все це набере. У 1941 році, коли п’єса була закінчена, Німеччина вже захопила більшу частину континентальної Європи – світом ширилася масштабна та кривава війна. Брехт відчував прийдешню катастрофу й намагався попередити про неї.

 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду