Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні стартувала виставка «Сто днів. Війна очима дітей»

1 червня у Національному музеї історії України у Другій світовій війні стартувала українсько-польська виставка «Сто днів. Війна очима дітей». Її відкриття відвідали Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України, а також польська делегація на чолі з Віцепрем’єр-міністром, Міністром культури та національної спадщини Республіки Польща Пьотром Глинським. 

“На малюнках діти вилили свої емоції про пережиту війну. Дуже важко дивитися на дитячий погляд цих жахливих подій. Дякую польським колегам за сприяння та допомогу! Водночас у музеї триває виставка «Україна – розп’яття», де представлена знищена ЗСУ військова техніка росіян та інші наші трофеї. До речі, знищена російська техніка скоро поїде до країн Європи. Польський уряд висловив своє бажання допомогти нам в організації цих виставок. Вкрай важливим є те, щоб європейці бачили, що ми воюємо з потужними смертоносними машинами та війна є реальною”, – зазначив Олександр Ткаченко.

На виставці представлені близько півтори сотні малюнків українських і польських дітей з міста Лодзь, зібраних польською фундацією «Koper Pomaga». Роботи створені у травні 2022 р. Це художні емоційні розповіді дітей про пережиту війну, що триває прямо зараз. Малюнки занурюють у дитячий світ бачення реалій важкого воєнного сьогодення та уявлень про мирне майбутнє. 

Виставка триватиме до 30 червня 2022 року. Після завершення експонування частину робіт буде передано воїнам – захисникам України на передову.

Автором ідеї та куратором виставки є генеральний директор Музею війни Юрій Савчук. Партнерами з польського боку – представники фундації «Koper Pomaga» Ніна Маліновська та Кароліна Новицька-Ткачик.

 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду