Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Національному музеї історії України відкрилась виставка «‎Портрети Маріуполя»

15 травня в Національному музеї історії України відкрилась виставка «‎Портрети Маріуполя». Проєкт показує, як знищення міста російськими окупантами вплинуло на долю його мешканців. 

Переглянути фотоальбом

«Портрети Маріуполя» – це 27 історій переселенців і переселенок, життя яких змінило повномасштабне вторгнення рф. Переживши пекло облоги та окупації, маріупольці змогли покинути зруйноване місто та почати життя наново.

Крім спогадів про війну та минуле, команда хотіла показати, як переселенці адаптуються до нового життя, продовжують свою справу або розпочинають нову. Команда проєкту вирушила в експедиції трьома містами України – Київ, Львів, Тернопіль. Саме з цих міст надійшла найбільша кількість заявок від маріупольців і маріупольчанок, які готові були поділитися своїми історіями. 

Під час експедицій з героями та героїнями «Портретів Маріуполя» зустрілися журналіст, фотограф та відеограф. Були створені фотопортрети, записані історії, зафільмовані обставини життя маріупольців і маріупольчанок в нових умовах і містах. Більшість зйомок проходила в локаціях, які пов’язані з діяльністю героїв.

Проєкт потрібен не лише слухачам, а й самим героям. Війна позбавила їх не тільки житла та майна, а усього, що нагадувало про минуле життя — родинних фотоальбомів, весільних відео, дитячих випускних фото. Саме за ними люди іноді шкодують більше, ніж за матеріальними речами.

Під час відкриття героям вручили їх друковані фотопортрети, а також відбувся кінопоказ фільму про проєкт та прем’єра історій. 

«Фотопортрети мають стати початком нових фотоальбомів, нових сторінок життя, нових поглядів в майбутнє», — зазначають ГО «Простір Марії».

Наступний етап – презентація виставки 22 травня у Львові, а згодом виставка буде представлена в Тернополі. Але ідейники проєкту вважають за потрібне не лише показати історії героїв, а і більше розповісти про Маріуполь, об’єднати переселенців і місцевих мешканців. Тому проєкт «Портрети Маріуполя» – це не лише виставки, а ще і тематичні події.

Вас може зацікавити

Верховна Рада України прийняла зміни до законодавства, що визначають діяльність Національного музею Голодомору-геноциду

Верховна Рада України прийняла зміни до законодавства, що визначають діяльність Національного музею Голодомору-геноциду

У Києві відбулося засідання Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС

У Києві відбулося засідання Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС