30 жовтня відбулося відкриття виставки «Українська нематеріальна культурна спадщина: ремесла, практики та традиції» у норвезькому місті Фредрикстад. Ця подія присвячена 20-річчю прийняття Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини 2003 року та підкреслює важливість культурного обміну та взаєморозуміння між народами. Виставку відкрила заступниця мера округу Вікен Камілла Ейдсволд.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/norvegiya_1.jpg)
На виставці представлені артефакти, включаючи фотографії, відео та різноманітні вироби, що розкривають вплив війни на українську культуру. Гості можуть зануритися в українську нематеріальну культурну спадщину через петриківський декоративний розпис, звуки кобзи та колісної ліри. Також доступні воркшопи та майстер-класи з писанкарства, петриківського розпису та гри на кобзі, які проводяться фахівцями з Петриківки, Київського та Львівського кобзарських цехів, а також членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України. У програмі передбачено виступи кобзарів.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/norvegiya_2.jpg)
Виставка «Українська нематеріальна культурна спадщина: ремесла, практики та традиції» є результатом спільної ініціативи Центру розвитку «Демократія через культуру», Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Норвезького інституту ремесел та Музею Фредрикстад. Захід організовано за підтримки Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, Міністерства культури та інформаційної політики України та Благодійного фонду «МХП-Громаді», Дніпропетровської обласної військової адміністрації.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/norvegiya_3.jpg)
Виставка триватиме до 5 листопада і пропонує гостям насолодитися багатою культурною історією та традиціями України.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/novegiya_4.jpg)
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2023/10/novegiya_5.jpg)