Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У ПАРЄ зареєстровано заяву щодо протидії стиранню культурної ідентичності під час війни та миру

У Парламентській асамблеї Ради Європи зареєстровано заяву народної депутатки України Євгенії Кравчук «Протидія стиранню культурної ідентичності під час війни та миру». Заява вже набрала необхідну кількість голосів, а також її підтримав Комітет з культури, освіти, науки та медіа ПАРЄ. Відтепер ця заява може перетворитися на доповідь, а потім на Резолюцію.

Наразі в Україні росіяни бомблять та обстрілюють ракетами музеї, театри, пам’ятки архітектури, переписують підручники, нищать предмети мистецтва, викрадають музейні колекції, чинять мовні переслідування. Вони продовжують поповнювати список злочинів проти культурної ідентичності українців. 

Така заява дуже актуальна, адже саме зараз Україна бореться за власну культуру та ідентичність. Збройні конфлікти в Афганістані, Сирії, колишній Югославії, Нагірному Карабаху і тепер – в Україні наочно показують, як війни руйнують культурну спадщину, а також нищать історію й ідентичність цілих народів. 

“Мета мого motion – не дати міжнародній спільноті «проспати» культурний геноцид українського народу. Кожен день війни – втрачені життя, кожен день війни – загроза нашій культурній ідентичності. Боремося до Перемоги”, – зазначила Євгенія Кравчук, народна депутатка України, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. 

Нагадаємо, з 20 по 24 червня у Страсбурзі проходить літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи.

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони