Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Польщі відбулась прем'єра опери «Запорожець за Дунаєм» за участю українських митців

13 серпня хор і симфонічний оркестр Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка/Схіd OPERA взяли участь у безпрецедентній постановці опери С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм». Її прем’єра відбулася у польському містечку Осса. Подія стала яскравим фіналом проєкту «Новий голос: Україна — зробимо оперу разом!», ініційованого Польським Національним інститутом музики і танцю у співпраці та за фінансової підтримки Фонду Most the Most.

«Маємо експортувати українське мистецтво й демонструвати всьому світові майстерність наших митців. Участь українців у таких масштабних проєктах за кордоном відкриває нові перспективи для співпраці у майбутньому», — зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Проєкт «Новий голос: Україна зробимо оперу разом!» був задуманий  для реабілітації постраждалих від війни українських дітей-сиріт, які опинилися у Польщі. 

Фінальна презентація за участю оперних артистів з України під орудою музичного керівника проекту Андрія Савчука з Києва стала результатом кількамісячної роботи дітей та молоді, які пройшли майстер-класи з різних напрямків мистецтва. 

Режисер-постановник проєкту Міхал Знанецький підкреслив, що це не аматорська вистава, діти в ній працюють з дорослими, високопрофесійними майстрами харківським симфонічним оркестром та хором, а також із солістами з Національної опери й Національної філармонії України, Відкритого театру та інших українських колективів, які заради проєкту приїхали до Польщі. 

Постановки Міхала Знанецького завжди викликають резонанс, вони кілька разів були нагороджені преміями «Золота маска» у Польщі, італійським «оперним Оскаром»«Преміо Аббіаті» та іншими престижними нагородами. 

Нагадаємо, понад сто днів значна частина колективу ХНАТОБ/Схід Операзнаходиться у гуманітарному турі «Європейський шлях»

 

 

 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму