Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Полтаві провели круглий стіл з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму

Події

У Полтаві сьогодні, 4 лютого, відбувся круглий стіл на тему «Реалізація державної політики подолання наслідків русифікації та тоталітаризму у м. Полтаві та Полтавській області». 

Участь у заході взяв Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, заступник Міністра Тарас Шевченко, народні депутати, керівники області та міста, члени експертної ради з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму при МКІП.

«Для кремля і путіна будь-яка пам’ятка на території України, пов’язана з пригніченням нашої держави і з прославляння російської імперії – це просто привід, аби сюди відправляти танки. Тому звичайним перейменуванням старих пам’яток тут не обійтися. Ми маємо це усвідомлювати», – сказав Олександр Ткаченко.

Відтак Міністр закликав місцевих керманичів не затягувати процес очищення Полтави від пам’яток російській імперії на кілька років. І пообіцяв натомість максимальне сприяння з боку МКІП. 

«На місці кожного з тих пам’ятників, які прославляють російську імперію – має бути інший пам’ятник чи сквер, присвячений Україні. Тому що Полтава має бути містом щасливих людей, а російських імперських пам’яток не повинно бути в публічному просторі», – наголосив Міністр. 

Своєю чергою заступник Міністра Тарас Шевченко нагадав присутнім, що такі заходи важливі, оскільки загалом відповідають на гострі виклики сьогодення. 

«Українці сильно змінилися за рік війни як з точки зору відчуття ідентичності, так і з точки зору очікувань до влади, зокрема, й місцевої. Відповідь на ці виклики реалізується у різні способи. Зокрема, й через гуманітарну політику. Це, серед іншого, стосується і перейменування вулиць та перенесення і демонтажу пам’ятників. Наразі експертна Рада напрацювала рекомендації з таких питань. Деякі рекомендації стосуються й Полтави», – зауважив Тарас Шевченко.   

Утім, за словами посадовця, попри напрацьовані фахівцями пропозиції і рішення, власне повноваження належать саме місцевій громаді. 

Наприкінці засідання заступник голови полтавської ОВА Олексій Брусилик оголосив про вимогу до влади міста, аби та впродовж місяця розробила та прийняла відповідні рішення і  разом з обласною владою та МКІП перенесла ці пам’ятки в інші місця.

 

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»