Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Скарбниці Національного музею історії України відкрилась виставка «Збережено в Україні»

24 серпня до Дня Незалежності України у Скарбниці Національного музею історії України запрацювала виставка «Збережено в Україні». Вонадіятиме до квітня 2023 року. Проєкт реалізовано за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. 

«Виставка – символічна, яка свідчить про багатство нашої спадщини, яку ми бережемо всіма силами, попри військову агресію та варварське ставлення до неї наших ворогів. Українські музейники змогли зберегти найцінніше – це шана їхнім зусиллям», зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики. 

Відвідувачам представлені речі, виконані у звіриному стилі, унікальне бронзове навершя із зображенням скіфського бога Папая. Найвразливіші шедеври греко-скіфського мистецтва, серед яких – і легендарна пектораль з кургану Товста Могила, на час війни представлені якісними копіями. Вишуканий керамічний посуд, виготовлений грецькими майстрами, демонструється у Скарбниці музею вперше. 

Скіфи та давні греки вірили в різних богів. Найбезстрашнішим із грецьких богів був Арес – бог війни. Ім’я бога війни давніх скіфів нам невідоме, проте ми знаємо, що його символами були дикий кабан та скіфський меч. 

 

За свідченнями давніх авторів, у VI ст. до н. е. скіфи перемогли ворога, що значно переважав їх за кількістю, – військо перського царя Дарія І. Вони захистили власні землі від загарбника та зберегли скарби своїх пращурів. Всі ці події, ймовірно, відбувалися на теренах сучасної України. Скіфи були видатними воїнами. Видатними воїнами є і українці.  

Також у Скарбниці представлена кураторська виставка «Європейська Україна. Доба Мазепи» про європейські традиції української державності з артефактами політичної еліти доби Гетьманщини – військовими, релігійними, свідченнями європейського права, фінансової системи та освіти, культури України.

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»