Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У столиці відкрилася маріупольська фотовиставка «Вписані в історію. Зруйновані війною»

18 квітня до Дня пам’яток історії та культури у Національному музеї історії України відкрилася маріупольська фотовиставка «Вписані в історію. Зруйновані війною».

Мета – показати зруйновану російськими окупантами культурну спадщину українського Маріуполя, відомого своєю мультикультурністю. У ХІХ столітті тут жили та працювали люди різних національностей, які урізноманітнили архітектурну модель міста, привнесли цікаві акценти в дореволюційну забудову.

Участь у відкритті виставки взяв Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.  

«Цінність цієї виставки у тому, що це все наша пам’ять. І ми маємо постійно засвідчувати злочини росії проти України. Бо ця війна передусім про намагання знищити нашу ідентичність. По суті, росіяни просто прагнули зачистити простір великого красивого міста від всього українського і навіть людей. Тому такі виставки,  особливо у День пам’яток історії та культури,дуже важливий крок для того, аби ще раз продемонструвати і світові, і самим собі те, що роблять російські злочинці на нашій землі», – сказав Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, на території сучасного Маріуполя розташовані унікальні пам’ятки археології: стародавні кургани, могильник епохи енеоліту тощо. Всі ці пам’ятки та історичні місця є важливою складовою історії та культури міста. 

Станом на 24 лютого 2022 року в Маріуполі налічувалося: 206 історичних будівель, 6 з яких зі статусом пам’ятника архітектури; 106 пам’ятників історії та монументального мистецтва; 24 мозаїчних полотна; 33 об’єкти археології.

Внаслідок повномасштабного вторгнення рф значна кількість історичних об’єктів на території Маріуполя зруйнована або пошкоджена. Серед них – пам’ятники архітектури та монументального мистецтва. Внаслідок авіаударів і постійних обстрілів майже вщент знищені будівлі центру міста, які формували історичний ареал Маріуполя.  

Повний масштаб втрат можливо буде оцінити виключно після деокупації міста.

Вас може зацікавити

«Україна не програє в цій війні, у нас немає іншої альтернативи»: відбувся форум «Україна. Рік 2024» за участю Президента України Володимира Зеленського

У другу річницю повномасштабного вторгнення 50 країн долучились до молитви за Україну