Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Верховній Раді вже наступного тижня розглянуть законопроєкт про подолання наслідків русифікації

Про це 14 лютого в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Законопроєкт передбачає процедуру виведення з реєстру монументів радянського минулого, аби прибирати їх з публічного простору.

«Я дуже сподіваюся, що наступного тижня закон, який ми умовно називаємо «депушкінізація» буде ухвалений, і це питання буде врегульовано в законодавчому полі», – сказав Олександр Ткаченко.

Міністр зазначив, що цей закон не впливатиме на рішення певних незалежних інституцій, наприклад, Національної музичної академії імені П. І. Чайковського. Питання щодо назви консерваторії може вирішитися завдяки іншій законній процедурі, яку вже ініціювало МКІП.

Також міністр додав, що робота з усунення російських маркерів у публічному просторі України реалізована поки на третину, бо «росіяни і радянська влада розставляли маркери всією країною упродовж десятиліть».

«Не випадково, що найбільш популярні вулиці в Україні Чкалова, Мічуріна, Пушкіна. Навіщо в якомусь селі, де не було ніколи Пушкіна, вулиця на його честь? Це маркер «великого російського світу». А маркери – це привід для Кремля захищати той «російський світ», – підкреслив Олександр Ткаченко.

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду