Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У заповіднику «Києво-Печерська лавра» відкрили меморіальну дошку на честь князя Костянтина Острозького

8 вересня Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» урочисто відкрили меморіальну дошку на честь князя Костянтина Острозького. Її встановили на північному фасаді Успенського собору Києво-Печерської лаври. 

Така подія – це вшанування постаті видатного українського військового, політичного та церковного діяча. Водночас це повертає світ до славетних сторінок європейського минулого України. 

Встановлення дошки приурочили до 509-ої річниці битви під Оршею 1514 року. Тоді об’єднане українсько-литовсько-польсько-білоруське військо на чолі із князем Костянтином Острозьким вщент розгромило багатотисячну армію московитів на чолі з царем Василем ІІІ. Переможний результат битви свідчить про те, що об’єднаними зусиллями українці, білоруси, литовці і поляки здатні перемагати спільного ворога – варварську московію.

Меморіальна дошка князю Костянтину Острозькому – це подарунок від скульпторів Бориса Крилова, Олеся Сидорука та засновника ливарної майстерні Ігоря Давидова. Консультант та куратор акції – Любомир Михайлина.

Нагадаємо, історія тісної співпраці Заповідника із литовськими партнерами триває майже 10 років: у межах міждержавного проєкту відбувається відновлення пам’яток, пов’язаних із вшануванням династії князів Острозьких, організовуються спільні виставки в Україні та Литві. Постійна співпраця триває за підтримки Робертаса Габуласа, голови Благодійного фонду «Корона Князів Острозьких», почесного консула України в Луганській області.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму