Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

УІК проведе акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії»

З 16 до 24 березня Український інститут книги проведе всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», що охоплює Всесвітній день поезії, який відзначають 21 березня. 

Тиждень поезії в Україні відбудеться вперше. Подія стане гарною можливістю відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, оскільки саме поезія як форма літератури реагує на події найпершою. 

«Український інститут книги постійно наголошує на важливості культури й  літератури для життя та розвитку як кожної людини, так і країни. Особливо важливою культура є в час кризи, зокрема, в час війни і жорстоких випробувань. Цей тиждень читання присвячений Поезії як камертонові наших почуттів. За фокусну тему ми обрали Дім, дорогий кожному з нас зокрема і всім разом. Гасло тижня читання поезії  – «Ріки незмінно течуть додому»  – це про міцні зв’язки з батьківщиною, попри відстані. Ми хотіли б, щоб читання поезії розрадило і підтримало  українців, які через війну росії проти України втратили свої домівки, змушені були переїхати в інший регіон країни чи за кордон. Україна – це наш спільний дім, тепло якого дає сили і жити, і боротися за перемогу», – зазначила директорка УІК Олександра Коваль.

Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Гаслом – «Ріки незмінно течуть додому» – став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової. Візуальна частина заходу базується на фрагменті однієї з картин циклу «Сни про дім» воїна, поета й художника Валерія Пузіка. 

«Національний тиждень читання.Тиждень поезії» стане першим із чотирьох, запланованих Інститутом в цьому році. УІК вирішив масштабувати традиційну акцію та провести декілька тижнів читання із різною тематикою впродовж 2024 року. 

Деталі про акцію доступні за посиланням.

Вас може зацікавити

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури