Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна ініціювала процес виключення росії з Організації Об'єднаних Націй

Україна закликала держави-члени Організації Об’єднаних Націй відновити застосування свого Статуту у питанні легітимності перебування російської федерації в організації, позбавити рф статусу постійного члена Радбезу ООН та виключити її з ООН у цілому.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.

Також в ній вказується: «Російська Федерація ніколи не проходила правомірної процедури набуття членства і займає місце СРСР в Раді Безпеки ООН незаконно. З юридичної та політичної точок зору може бути лише один висновок: Росія — узурпатор місця Радянського Союзу в Радбезі ООН».

«Настав час обговорити роль рф у демократичному світі. За кожну бомбу, ракету, смерть, енергетичний терор. Я звертаюся до світової дипломатичної команди з проханням виключити РФ зі статусу постійного члена ООН та ЮНЕСКО, аби відновити безпеку та мир у Європейському Союзі та за його межами», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Через російське повномасштабне вторгнення та агресивну політику москви дії росії дискредитують і руйнують всю систему ООН. Саме тому питання долі рф в ООН має вирішуватися в загальному контексті її відповідальності за грубі порушення норм та принципів міжнародного права. А також за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид в Україні.

Нагадаємо, МКІП зверталося до ЮНЕСКО про виключення рф з організації, адже росія свідомо і системно знищує українську культурну та історичну спадщину, так само як і соціальну інфраструктуру. Виключення росії з ЮНЕСКО офіційно задекларувало б порушення міжнародного права країною-агресором. У такому випадку рф втратила б можливість міжнародного культурного співробітництва. 

Раніше ЮНЕСКО відмовилось виключати рф з організації, аргументуючи це тим, що всі держави мають право на членство в ЮНЕСКО і можуть бути позбавлені його, тільки у разі виключення з ООН.

 

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»