Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна, Литва та Польща разом працюватимуть над оцифровкою культурної спадщини України

28 квітня Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики, провів онлайн-зустріч, у якій взяли участь Пьотр Глинський (Piotr Gliński), Віцепрем’єр-міністр, Міністр культури та національної спадщини Республіки Польща, та Сімонас Кайрис (Simonas Kairys), Міністр культури Литовської Республіки. У розмові також взяла участь Анастасія Бондар, заступниця Міністра культури та інформаційної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Вони створили робочу групу щодо функціонування Фонду Люблінського трикутника, який підтримуватиме оцифровку культурної спадщини України.  

“Ми маємо разом захистити та зберегти для прийдешніх поколінь культурну спадщину України. Адже вона є частиною Європи. Тільки спільними зусиллями, поглиблюючи дружні відносини між країнами, нам це обов’язково вдасться”, – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Визнаючи російську федерацію країною-агресором, що веде відкриту війну проти України та засуджуючи дії росії щодо нищення української культурної спадщини, Україна, Литва та Польща підтримають процес цифровізації об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини в Україні, а також створення цифрової платформи для їх архівування, охорони, розвитку, поширення та популяризації.

В умовах російської агресії важливо зберегти все українське, адже ворог прагне знищити ідентичність цілого народу. МКІП вже зафіксувало понад 250 злочинів росіян проти культурної спадщини України. Найбільше від окупантів постраждали релігійні об’єкти. Це православні храми, протестантські молитовні будинки, мечеті, синагоги та, на жаль, багато інших об’єктів.

Нагадаємо, нещодавно міністри культури Литви та Польщі відвідали Україну. Тоді країни «Люблінського трикутника» заявили про беззаперечну солідарність з Україною, підписавши відповідну заяву про це. 

Вас може зацікавити

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»