Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна отримала премії Європейського Союзу в галузі культурної спадщини

30 червня Європейська комісія та Європа Ностра оголосили переможців премії European Heritage Awards/Europa Nostra Awards 2022 року, що фінансується програмою Європейського Союзу «Креативна Європа». 

Цього року, коли відзначається 20-та річниця найпрестижніших європейських нагород у сфері культурної спадщини, були нагороджені 30 видатних досягнень у галузі спадщини з 18 європейських країн у п’яти категоріях. 

У категорії «Охорона культурної спадщини та її адаптивне повторне використання» перемогла Андріївська церква у Києві.

Ця комплексна і добре задокументована реставрація повернула народу України пам’ятку, яка має значну культурну та духовну цінність.

Свято вишиванки, яке починалося як студентське, перетворилося на щорічне свято, що відзначається на міжнародному рівні і допомагає зберегти культову українську вишиванку як важливий елемент спадщини українського народу. Саме тому цей проєкт отримав відзнаку у категорії «Залучення громадян та підвищення обізнаності».

Нагадаємо, премія Європейського Союзу в галузі культурної спадщини (European Heritage Awards / Europa Nostra Awards) була започаткована Європейською Комісією у 2002 році. Вона демонструє найкращі досягнення Європи в галузі охорони спадщини та заходи для підвищення обізнаності про культурну спадщину. Нагороди присуджуються в номінаціях: 

  • Збереження культурної спадщини; 

  • Наукові дослідження; 

  • Спеціальні заходи по збереженню культурної спадщини; 

  • Освіта, навчання та підвищення рівня обізнаності.

 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму