Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна представила кілька проєктів на Європейському саміті культурної спадщини-2022

З 25 по 27 вересня у Празі триває Європейський саміт культурної спадщини-2022 – щорічна подія, заснована Europa Nostra та Європейським Союзом. Учасниками та спікерами саміту є урядовці, котрі опікуються збереженням культурної спадщини, представники профільних громадських організацій, а також ентузіасти збереження спадщини з усієї Європи.

Представлена на Європейському саміті й Україна.

Програма саміту передбачає низку професійних дискусій та зустрічей, а також вручення відзнаки European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2022. У перший день саміту учасники з різних країн представляли свої проєкти, відібрані до шорт-листа European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2022. Важливо, що цього року до короткого списку включено й два українські проєкти – реставрація Андріївської церкви в номінації «Захисники спадщини» та День вишиванки у номінації «Залучення громадян та підвищення обізнаності». 

Від України спікерами саміту є заступниця Міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва та генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, учасник ініціативи Штаб порятунку спадщини Ігор Пошивайло. 

«З початком війни унаочнилося те, що запорукою успіху є об’єднані зусилля держави та громадянського суспільства. Війна спонукала нас переосмислити ці ролі та моделі взаємодії. Europa Nostra важливий майданчик, що об’єднує людей задля збереження та промоції культурної спадщини. Тут зустрічаються урядовці, представники профільних інституцій, волонтери, представники бізнесу. Ми вдячні міжнародній спільноті захисників спадщини за підтримку України та проводимо перемовини щодо допомоги та спільних проєктів. Також дякуємо організаторам саміту за підтримку подорожей українських учасників», – зазначила Катерина Чуєва. 

Фото надав організаційний комітет саміту.

Довідково:

Прага обрана місцем проведення заходу не випадково, оскільки цього року відзначається 30-та річниця внесення її історичного центру до Списку всесвітньої спадщини.

Основним завданням Європейського саміту є мобілізація екосистеми європейської спадщини задля спільних дій й більш мирного та сталого майбутнього європейського суспільства, економіки і довкілля.

Організація-засновник саміту Europa Nostra рішуче засуджує вторгнення Росії в Україну.

«Ми дійсно ще більше переконані в нагальній потребі поставити спільні європейські цінності та спільну культурну спадщину в саме серце наших демократій», – підкреслили в оранізації.

 

 

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»