Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна та Данія більше співпрацюватимуть у сфері культури й задля збереження української культурної спадщини

28 березня в МКІП відбулась зустріч, присвячена культурній співпраці України та Данії. Сторони обговорили можливі шляхи зміцнення зв’язків у межах дансько-українського партнерства, а також взаємодію з Данським культурним інститутом.

Переглянути фотоальбом

Данія зацікавлена у розширенні співробітництва з Україною. На цьому наголосили представники Данії під час зустрічі. Вони також підкреслили, що захоплені українською культурою та українцями. Данці вважають, що майбутнє України тісно пов’язане з Європою, а українська культурна спадщина є частиною світового надбання. Тому у Данії мають знати більше про Україну, її культуру та історію. Це планують реалізувати завдяки подіям, що відкривали б не так широко знану в Європі українську культуру.

Наразі у цьому напрямку вже працює Данський культурний інститут. Йшлося й про підтримку українських митців за допомогою грантів New Democracy Fund. Було згадано також про відкриття Ukrainian House в Копенгагені цього року, що стане майданчиком для зустрічей з представниками України в Данії.

Галина Григоренко, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України, повідомила данську сторону щодо масштабів руйнувань культурної інфраструктури та об’єктів культурної спадщини внаслідок повномасштабного вторгнення рф за останній рік. А також назвала основні пріоритети в сфері культури на 2023 рік, серед яких особливо підкреслила необхідність допомоги тим фахівцями сфери, які продовжують працювати в Україні. 

«75-80% українських митців, а також більшість закладів культури продовжують працювати в Україні попри війну. Українські театри, бібліотеки та музеї не тільки відкрили двері для відвідувачів, а й створюють нові культурні продукти: театральні прем’єри, виставки, концертні програми», – зазначила Галина Григоренко.

Налагодження та розширення двосторонньої горизонтальної співпраці між культурними інституціями обох країн та обмін досвідом між спеціалістами сприятиме поглибленню знань один про одного між Україною та Данією. Також серед пріоритетів української сторони діджиталізація сфери культури, зокрема, створення Державних реєстрів української рухомої і нерухомої культурної спадщини. 

Окрім того, Галина Григоренко запросила гостей з Данії відвідати українські музеї та більше дізнатися про особливості роботи під час воєнного стану «з перших вуст».

Серед учасників зустрічі: Галина Григоренко, заступниця міністра культури та інформаційної політики України; Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту; Оле Егберг Міккельсен, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данії в Україні; Камілла Мордхорст, Генеральний секретар Інституту культури Данії; Генрієтт Борг Рейнхольдт, Регіональний директор діяльності DCI в країнах Східного партнерства; Джулі Арнфред Боєсен, Голова Дансько-Українського відділу Будинку молоді; Ірина Зайцева, офіцер з культури та комунікацій Посольства Данії в Україні.

Вас може зацікавити

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»