Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна та Ірландія обговорили протидію російській пропаганді та допомогу у відновленні зруйнованих росією пам’яток архітектури

Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України, обговорив з Катеріною Мартін, Міністром туризму, культури, мистецтв, спорту та медіа Ірландії питання захисту культурної спадщини та боротьбу з російською пропагандою у світі.

Олександр Ткаченко наголосив на необхідності збереження та відновлення пошкодженої російськими окупантами нерухомої культурної спадщини, а також озвучив, що Україна розраховує на сприяння Ірландії у створенні міжнародного фонду, який дозволить продовжити програму Велика Реставрація в Україні.

Також було приділено увагу питанню допомоги Україні в інформаційному спротиві проти російської пропаганди. Зокрема, обговорювалася потреба у забороні російських «рупорів кремля», які продовжують своє мовлення в Ірландії, санкцій щодо них та, натомість, старті мовлення українських телеканалів.

Олександр Ткаченко акцентував увагу на важливості розірвання будь-яких культурних зв’язків між Ірландією та росією, адже це також протидія російській пропаганді.

“Щодо культурного співробітництва. Обговорили потребу у допомозі митцям з України, які прибули до Ірландії через російську війну в Україні. Нагадаю, що цей рік визнано «Роком української культури в Європі», а тому розраховуємо на залучення Ірландією української культури, інституцій та митців. Це дозволить обом країнам генерувати нові спільні цікаві проекти. Ірландія, як і весь цивілізований світ, висловлює слова солідарності з Україною. Розраховую, що слова обов’язково стануть реальними діями на підтримку нашої країни”, – резюмував Олександр Ткаченко.

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони