Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна та Нідерланди співпрацюватимуть задля збереження української культурної спадщини та розвитку культури

14 березня відбулась зустріч команд Міністерства культури та інформаційної політики України на чолі з Олександром Ткаченком й Міністерства освіти, культури та науки Королівства Нідерландів під головуванням державного секретаря з питань культури і медіа Гюнай Услу. Сторони обговорили можливі шляхи співпраці між Україною та Нідерландами у сфері культури й збереження української культурної спадщини.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2022 року Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте анонсував пакет фінансової допомоги Україні у розмірі 2,5 млрд євро на 2023 рік. Серед неї, зокрема, передбачено і кошти на збереження культурної спадщини, підтримку закладів культури та розвиток культурної сфери України.

«Ми вдячні Нідерландам за солідарність з українцями. Ми високо цінуємо рішення вашого Уряду визначити Україну важливою країною для міжнародного культурного співробітництва й дуже вдячні за рішення фінансово підтримувати українську культуру. Міністерство готове слугувати містком для налагодження співпраці між українськими та голландськими закладами культури», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Український міністр запросив керівництво Міністерства освіти, культури та науки Королівства Нідерландів в Україну. МКІП сподівається на активну співпрацю з Нідерландами у сфері захисту, збереження й відновлення культурної спадщини України, цифровізації сфери культури, а також на підтримку діяльності українських закладів культури, митців культурної сфери та креативних індустрій в Україні. Наразі Україна потребує негайного захисту, а у майбутньому  реконструкції культурних об’єктів й інфраструктури. Адже російська агресія вже призвела до знищення понад 1322 культурних об’єктів. 

Під час зустрічі також йшлося про підтримку української культури через реалізацію спільних мистецьких проєктів. Разом з United Ukrainian Ballet опрацьовується питання створення сучасної постановки українського балету «Лісова пісня» із залученням всесвітньо відомих хореографів за мотивами твору відомої української поетеси Лесі Українки. Керівництво Фонду «United Ukrainian Ballet» зацікавлене у створенні цієї вистави. Зокрема, пропонують налагодити співпрацю щодо цього питання із Національною Оперою України та Dutch National Opera & Ballet. Планується, що Уряд Нідерландів профінансує цей проєкт. Така постановка може стати цікавою для багатьох театрів світу. Крім того, в нідерландських кінотеатрах покажуть українську мультиплікаційну стрічку «Мавка. Лісова пісня».

Олександр Ткаченко підкреслив важливість підтримки Українського культурного фонду, Українського інституту книги й в цілому сфери книговидання. Йшлося про створення якісних перекладів українських авторів на нідерландську мову й про видання нідерландських авторів українською мовою.  

Сторони обговорили питання співпраці в контексті цифровізації української культури. Запровадження Державного реєстру нерухомих пам’яток України та Реєстру музейного фонду України забезпечить автоматизацію всіх процесів фіксації інформації про культурну спадщину, її стан, наявні цінності. Це допоможе зберігати й відновлювати українську культурну спадщину, а також дасть можливість створити механізми запобігання незаконного руху вкрадених росіянами культурних цінностей. 

Серед учасників зустрічі з української сторони: Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України та його заступники Галина ГригоренкоАнастасія БондарКатерина Чуєва; представники Посольства України в Королівстві Нідерланди: Анатолій СоловейЮлія Малиновська.

Від нідерландської сторони: Гюнай Услу, Державний секретар з питань культури та медіа Королівства Нідерландів; Деві ван де Верд, Посол міжнародного культурного співробітництва Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів; Тімен Кувенар, офіцер зі стратегічної політики міжнародної культурної співпраці Міністерства закордонних справ; Аннемарі де Рюйтер, керівник відділу Європи міжнародного директорату політики Міністерства освіти, культури і науки Королівства Нідерландів; Пітер ван Кутсвельд, старший спеціаліст із політики ЗМІ Міністерства освіти, культури і науки Королівства Нідерландів; Жюль ван де Вен, координаційний речник Міністерства освіти, культури і науки Королівства Нідерландів.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони