Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна та Польща співпрацюватимуть у сфері національної пам'яті

1 червня в рамках візиту Прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького та його команди до Києва між Міністерством культури та інформаційної політики України та Міністерством культури та національної спадщини Республіки Польща підписано Меморандум про співробітництво у сфері національної пам’яті. 

Документ своїми підписами скріпили Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та Віцепрем’єр-міністр, Міністр культури та національної спадщини Республіки Польща Пьотр Глинський. 

«Поляки на весь світ заявили про свою солідарність з нашою країною і довели це діями. Безмежно вдячні їм за це. Та на цьому наша співпраця не зупиняється, а лише розширюється: ми підписали Меморандум про співробітництво у сфері національної пам’яті. Чому це вкрай важливо саме сьогодні? Врегулювання історії є не лише питанням гуманітарним, але і безпековим. Пам’ятаємо і пробачаємо. Ця формула щодо історичної пам’яті та майбутньої співпраці між нашими країнами може бути тим шляхом щирого порозуміння без амнезії, але і без образи та мстивості», – зазначив Олександр Ткаченко.

Меморандум передбачає співробітництво держав в розшуку, ексгумації, похованні, відзначенні, легалізації, реконструкції та правової охорони місць вшанування та поховань. Для цього планується створення українсько-польської робочої групи, яка виконуватиме спільні домовленості. 

Робочу групу, до складу якої увійдуть експерти та представники профільних установ держав, очолять заступники міністрів культури обох країн. Реалізація Меморандуму розпочнеться після закінчення тримісячного періоду після скасування воєнного стану на всій території України. Першим завданням групи буде встановлення порядку, компетенції та термінів подання заяв та розгляду справ у сфері національної пам’яті.

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони