Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна та Японія розширять інституційну співпрацю у сфері культури й збереження української культурної спадщини

27 березня в МКІП відбулась зустріч команди Міністерства культури та інформаційної політики на чолі з Олександром Ткаченком із Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони обговорили співробітництво у сферах захисту культурної спадщини України, підтримку українських митців, закладів культури та креативних індустрій в Україні, цифровізацію культури й підтримку українських медіа.

Переглянути фотоальбом

Японія рішуче засуджує дії рф в Україні й наполягає, що росія має бути притягнута до суворої відповідальності за воєнні злочини. Водночас японці всебічно підтримують українців, зокрема і у сфері культури. Гастролі українських митців з успіхом вже пройшли в найбільших містах Японії. У майбутньому також запланована низка заходів, спрямованих на підтримку митців та популяризацію української культури в Японії. Це гастролі Національної опери України в липні та Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України в грудні цього року. На цьому наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацудою Кунінорі. 

Олександр Ткаченко подякував Японії за співпрацю та відстоювання інтересів України на міжнародній арені, зокрема фінансову допомогу для реалізації проєкту «Підтримка України в культурі та освіті через ЮНЕСКО». Він спрямований на посилення захисту культурної спадщини у воєнний час. 

Український міністр під час розмови підкреслив важливість співпраці Японії та України у сфері охорони, збереження й відновлення культурної спадщини України. Адже під час повномасштабного вторгнення російсько-окупаційними військами в Україні вже знищено понад 1322 об’єкти культури. 

«Діджиталізація культурної спадщини сьогодні є для нас беззаперечним пріоритетом. Ми хочемо автоматизувати всі процеси. Йдеться про оцифрування нашої рухомої та нерухомої культурної спадщини, музейних колекцій. Щоб рухатися далі та створити Національний реєстр спадщини, нам потрібне, серед іншого, обладнання для серверів, аби зберігати всю інформацію, залучення спеціалістів й інша практична допомога», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Український міністр підкреслив, що Україна у сфері збереження культурної спадщини наразі потребує: сприяння проведенню консерваційних та протиаварійних робіт на пошкоджених або зруйнованих об’єктах, налагодження контактів між установами, навчання українських спеціалістів за кордоном, обміну досвідом з питань цифровізації у сфері культури та культурної спадщини, підтримки у протидії незаконному переміщенню викрадених росіянами культурних цінностей, презентації музейних колекцій України у світі.

«Наша культура та медіа, попри війну, демонструють надзвичайну стійкість і впевненість. 70-75% діячів культурної сфери залишаються в Україні в ці важкі часи, сповнені випробувань. Вони продовжують творити й заслуговують на підтримку», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Українська сторона запропонувала підтримати українських митців через Український культурний фонд та гранти, а також Український інститут книги. Окрім того, українці зацікавлені у тренінгах, навчальних візитах, стажуваннях, нетворкінгу, культурних обмінах, спільних мистецьких проєктах, популяризації українського мистецтва, концертних турах українських артистів.

У інформаційній сфері Україна пропонує посилити співпрацю в просуванні телеканалу «FREEDOM» в Японії, підтримувати українські медіа, а також разом протидіяти російській дезінформації та пропаганді через поширення інформації про події в Україні на платформах суспільного мовлення NHK WORLD JAPAN.

У результаті зустрічі сторони домовились продовжувати системну співпрацю на державному рівні, а також розширити інституційну співпрацю. 

Серед учасників зустрічі від японської сторони: Мацуда Кунінорі, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні;  Котаро Танака, радник з економічних питань, Посольство Японії в Україні; Такаакі Уджіхара, перший секретар з культурних питань, Посольство Японії в Україні; від української сторони: Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України; заступники Міністра культури та інформаційної політики України Галина Григоренко та Тарас Шевченко.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму