Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Ukraine. Residence of Freedom»: українські та латвійські митці об’єднаються для допомоги українським воїнам

До Дня Незалежності України з 24 по 29 серпня цього року в самому центрі Риги в Латвії благодійний культурний проєкт «Ukraine. Residence of Freedom» об’єднає митців у межах мистецької резиденції. 

Понад 20 художників з України та Латвії, серед яких Monoconda, ASAKI, Дар’я Калашнікова, Ганна Богачук, Лінда Вілка, Those Guys Lighting, Рік Федс та інші вже об’єдналися в творчі тандеми, щоб представити свої роботи. Додатково організатори експонують роботи відомих українських фотографів – Віталія Юрасова та Мар’яни Шафро.

Роботи, які митці створюватимуть у межах резиденції, будуть представлені на аукціоні, доступному офлайн та онлайн. Усі зібрані кошти спрямують на розробку і реалізацію програми психосоціальної реінтеграції воїнів після поранень, якою опікуватиметься громадська організація «Волонтерська сотня».

Місія заходу «Ukraine. Residence of Freedom» – об’єднати митців та людей з різних країн у їхньому прагненні до Свободи. У програмі також гастрономічні перфоманси «Ціна Свободи», які особисто розробляє продюсерка Ґундега Скудріня в колаборації з шеф-кухарями – Юрієм Ковріженком (Україна) та Еріком Дрейбанта і Мартіня Сірмо (Латвія).

Над проєктом працює міжнародна команда: Наталі Чижова (UA), Ґундега Скудріня (LV), Том Вайс (LV), Даша Біленко (UA), Алекс Морозова (UA) та інші.

Резиденція проходитиме на вулиці Яунаву «Rātes pasāža» та в приміщенні Ризької думи. Жителі та гості Риги протягом 26-29 серпня зможуть безкоштовно відвідати захід, побачити творчий процес і взяти участь в кураторських екскурсіях та перформансах.

В Україні за перебігом резиденції можна спостерігати в соцмережах проєкту (Instagram) та долучатися до онлайн-платформи аукціону, яку напередодні резиденції анонсують організатори на сайті https://freedomua.world/

Вас може зацікавити

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я