Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Українським дітям у Франції передали книжки рідною мовою

В рамках гуманітарної ініціативи Першої леді України Олени Зеленської, українським дітям у Франції, які були вимушені тимчасово покинути свої домівки через російську агресію, передали дитячі книжки українською мовою. 

Це сталося під час дружньою зустрічі з українськими сім’ями, організованої у Центрі мерією Парижу спільно з  Академією Парижу та Посольством України у Франції. 

«Понад два мільйони дітей із рідними війна вигнала за кордони країни. Часто вони не змогли взяти із собою нічого, що пов’язувало б їх із домом – ані іграшки, ані книжки. Ми хочемо повернути їм хоча б рідне слово – українську книжку», – зазначила Олена Зеленська. 

У паризьких школах наразі навчається більше 400 дітей з тимчасово переміщених осіб.  Щоб підтримати таких українських дітей, Академія Парижу спільно з Посольством України у Франції нещодавно започаткували проєкт вивчення рідної мови у трьох паризьких школах. Навчання є безкоштовним та пропонується дітям віком від 3 до 18 років.

Відтепер українські діти, які вивчають українську мову у паризьких школах, матимуть повноцінну можливість не тільки отримувати знання з української мови, української історії та традицій за допомогою літератури, отриманої з України, а також підтримувати безперервний зв’язок з Україною. 

Книги також доступні у просторі для сімей з дітьми, розташованому в Центрі прийому тимчасово переміщених сімей з України в Парижі.

Нагадаємо, під патронатом Першої леді Олени Зеленської, спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України, Міністерством закордонних справ України та Українським інститутом книги, для дітей українських біженців вже надруковано понад 70 тисяч примірників дитячих книжок в межах проєкту “Книжки без кордонів”.

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони