Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна та Франція продовжать співпрацю у культурній сфері

Під час робочого візиту до Парижу Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зустрівся з французькою колегою, Міністеркою культури Франції Рімою Абдул-Малак. Сторони обговорили поточні проєкти та подальші плани співпраці між країнами.

Зокрема, йшлося про:

  • проведення Всесвітнього форуму під егідою ЮНЕСКО за сприяння Міністерства культури Франції щодо допомоги культурній спадщині України; 
  • виступи провідних українських театрів у Франції восени;
  • участь українських представників народних художніх промислів та креативних індустрій у Страсбурзькому різдвяному ярмарку;
  • продовження навчання українських фахівців; 
  • допомога в участі в Fashion Week в Парижі і виставках, присвячених дизайну у Франції;
  • продовждення опрацювання ідеї щодо більш масштабної виставки українських музеїв в Парижі;
  • організація виставки українського проєкту «АртАрмор», де митці та діти розписують плитоноски, що захистили наших бійців. Одну таку плитоноску, яка перетворилась на Ікону «Божа матір «Пом’якшення злих сердець», Міністр презентував французькій колезі.

«Все ж найголовніша подія сьогодні – презентація виставки унікальних ікон з музею Ханенків в Луврі, який гостинно відкрив двері перед Україною. І можливо маленька, але важлива деталь – слова від директорки Лувру: «Наші двері тепер для вас завжди відчинені». Так само дякуємо за допомогу ALIPH, які зголосилися допомогти нам у негайних археологічних роботах через підрив росіянами Каховської ГЕС як на затоплених територіях, так і в тих місцях, де вода вже зійшла», – підсумував Олександр Ткаченко.

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві