Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна та Мальта продовжать міжкультурний обмін та співпрацю щодо захисту спадщини

Сьогодні, 30 листопада, відбулася зустріч т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва із делегацією на чолі з Міністром національної спадщини, мистецтв та місцевого самоврядування Республіки Мальта Оуеном Боннічі.

Переглянути фотоальбом

Сторони обговорили співпрацю щодо збереження культурної спадщини, реставрації, підтримки українських культурних інститутів та сприяння міжнародній культурній дипломатії. 

У обговоренні також взяли участь організаторка культурно-мистецьких акцій, дружина Посла Італії на Мальті Ненсі Мілезіс Романо, заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко та заступниця Міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар.

«Політика МКІП спрямована на максимальне поширення інформації про Україну в світі, аби кожен європейський політик чітко розумів події в нашій країні. Ваш візит сюди  – це не лише частина культурної взаємодії, але й великий політичний жест», – наголосив Ростислав Карандєєв.

Своєю чергою Оуен Боннічі висловив рішучу підтримку України в умовах війни і відзначив важливість тривалої співпраці в культурній сфері. 

Оуен Боннічі підкреслив, що українська культура – це частина європейської культури. Сприяючи Україні, європейці одночасно підтримують та просувають свою  ідентичність.

«Те, що ми сьогодні тут – це сигнал, що ми разом і готові залишатися на боці України стільки часу, скільки це потрібно. Україна для нас – це частина великої європейської родини. Ми віримо у ваш успіх і переконані, що Україна приєднається до Європейського Союзу», – наголосив Міністр національної спадщини, мистецтв та місцевого самоврядування Республіки Мальта

Також він представив ініціативи для розширення культурного обміну між Мальтою та Україною, зокрема, створення української бібліотеки на Мальті.

Ростислав Карандєєв подякував іноземному колезі за умови, які створюються на Мальті для українських сімей. Це не лише допомагає українським сім’ям тримати зв’язок з Україною, але й відкриває нові можливості для глибшого культурного обміну. 

Він також висловив ініціативу щодо розширення міжнародної культурної дипломатії:«Прагнемо підтримати поширення української культури як частини міжнародної культурної дипломатії. Наша мета – забезпечити, щоб ці зв’язки виникали не на рівні міжнародних протоколів, а серед громад, на  рівні міжособистісних стосунків. У свою чергу ми готові промотувати мальтійську культуру в Україні».

Делегація з Мальти відвідала Софійський собор та виставку у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Вас може зацікавити

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

На Волині розпочалось виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики

На Волині розпочалось виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики