Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Україна впроваджуватиме найсучасніші технології для збереження об’єктів культурної спадщини, – Ростислав Карандєєв

Сьогодні, 1 вересня, у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулась робоча зустріч т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва, генерального директора Заповідника Нелі Куковальської та представників швейцарської компанії «Біодрай», які за допомогою інноваційних технологій забезпечили захист собору «Софії Київської» та решти будівель ансамблю від руйнівних наслідків перезволоження фундаментів та стін.

Переглянути фотоальбом

У 2020 році завдяки допомозі меценатів були придбані швейцарські інноваційні системи осушення стін «Біодрай». Система за своєю суттю – це невелика пасивна антена, прикріплена до стіни. Після її встановлення надлишкова вода повертається назад у ґрунт. По всьому світу встановлено понад 4500 таких системи у понад 20-ти країнах, серед яких Швейцарія, Великобританія, Італія, Чехія та Канада. 

Завдяки використанню системи за невеликий час на найвизначнішій пам’ятці України вдалося зупинити фізичну деградацію на молекулярному рівні та запобігти руйнуванню несучих частин, викликаних надмірною вологістю, і привести її до природного стану. 

Після огляду документальних звітів, Ростислав Карандєєв разом з присутніми оглянув стан собору. 

«Збереження культурної спадщини – один з головних наших пріоритетів. І це стосується не лише руйнувань, яких зазнають пам’ятки культури внаслідок злочинних ракетних ударів рф, але через вплив природних чинників, зокрема вологість споруд. Тому ми будемо залучати досвід провідних світових компаній  та впроваджувати найсучасніші технології у цій сфері задля збереження нашої культурної спадщини», – зазначив т.в.о. Міністра.

Під час зустрічі також йшлося про вирішення проблем перезволоження фондосховищ для безпечного збереження евакуйованих колекцій, убезпечення невід’ємних елементів та збільшення стійкості будівель до вибухових хвиль або вібрацій. Сьогодні цього нагально потребують велика кількість музейних, архівних та культурних інституцій. 

З метою вирішення цієї проблеми було ініційовано проект «1000 років вперед. Культурна спадщина». Проект підтримали ключові діячі, спеціалісти та експерти в сфері управління та збереження культурної спадщини. 

Вас може зацікавити

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури