Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Українські проєкти перемогли у двох вікових категоріях конкурсу Молодих творців європейської спадщини 

Сьогодні, 9 травня, оприлюднили результати конкурсу Молодих творців європейської спадщини (Young European Heritage Makers). Українські проєкти перемогли в категорії 6-11 років, а також у категорії 11-17 років

Конкурс стартував 1 вересня 2023 року, участь могли взяти діти та молодь з усієї Європи, які прагнуть глибше пізнати спадщину свого народу та країни та презентувати її світові.

На конкурс подалися 38 українських проєктів у двох вікових категоріях. Переможцями стали два проєкти — «Без минулого немає майбутнього» у віковій категорії 6-11 років, а також «Як Клубочок минуле вивчав» у віковій категорії 11-17 років. 

Переможці старшої вікової категорії візьмуть участь у кульмінаційному заході — виставці проєктів у Палаці Європи у французькому Страсбурзі, де зможуть ознайомитись з роботою європейських демократичних інституцій та налагодити комунікації з активними однолітками з інших європейських країн.

Завданнями конкурсу були: 

  • збір досвіду та історій про те, як діти та молодь розуміють європейський вимір своєї місцевої спадщини — як матеріальної (пам’ятники та будівлі, особливості природного ландшафту), так і нематеріальної (танці, пісні чи місцеві культурні традиції, які практикує громада учасника конкурсу).
  • виявлення та висвітлення творчості молоді, яка цікавиться спадщиною.
  • привернення уваги майбутніх #HeritageMakers і побудова тісних контактів з однолітками з інших частин Європи.

Young European Heritage Makers — це платформа, що дає змогу молоді досліджувати та відзначати розмаїття європейської спадщини. Завдяки спільним проєктам діти та молодь зі всієї Європи вивчають історію, культуру та традиції, гарантуючи, що спадщина залишається невіддільною частиною їхніх громад.

Деталі доступні за посиланням

Вас може зацікавити

Вишнівецький палац на Тернопільщині повернули у власність держави

Вишнівецький палац на Тернопільщині повернули у власність держави

«Український театр»:  вийшов друком відновлений журнал про театральне життя

«Український театр»:  вийшов друком відновлений журнал про театральне життя