Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Український театр»:  вийшов друком відновлений журнал про театральне життя

Сьогодні, 27 травня, в Театрі на Подолі відбулась презентація відновленого журналу «Український театр». 

Гостей події привітав український актор театру та кіно, народний артист України, директор — художній керівник Київського Театру на Подолі Богдан Бенюк.

Переглянути фотоальбом 

Засновниця журналу «Український театр» – театрознавиця, директорка видавничого дому «Антиквар» Ганна Шерман. Головним редактором оновленого журналу став журналіст і театрознавець Віталій Жежера.

«Це ще один продукт, який достойний найвищої оцінки. Робота, по-перше, красива. По-друге, змістовна, а по-третє, ми переповнюємося гордістю, що український театр відроджується. Театр живе в найрізноманітніших формах. Дякую вам, друзі і колеги, за те, що ви не байдужі, що ви сьогодні в складних умовах війни, викликів залишаєтесь вірними своєму обраному шляху служіння українській культурі», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

У презентації взяли участь: провідні режисери, актори та керівники київських театрів, театральні критики та викладачі Університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, люди, які працювали над випуском.

Перший випуск  «Українського театру» складається з трьох тематичних частин. У розділі «Гра» опубліковані відгуки експертів V Міжнародного фестивалю-премії «Гра» на прем’єри театрів 2021–2022 років. 

«Будні» — про сьогоднішні проблеми й тенденції: сплеск інтересу до видовищ, нові постановки, книжки про сценічне мистецтво, зміна поколінь у театральному середовищі та інше. 

Третій блок називається «Війна». У ньому містяться статті театрознавців, написані в перші місяці повномасштабної російської агресії. 

«Видавничий дім «Антиквар» започаткував проєкт, який називається «Медіахолдинг мистецької періодики». З цього рекламного пакета починається журнал. «Український театр» – це не єдине видання. Першим йде журнал «Антиквар». Це журнал про мистецтво колекціонування. Журнал, який своїм 18-річним досвідом довів, що сьогодні в Україні на умовах самофінансування може виходити мистецький журнал. І саме це усвідомлення і цей досвід дали мені можливість подумати про те, що якщо це можливо для одного виду мистецтва, значить можливо відновити й журнал «Український театр»», – підкреслила засновниця журналу, театрознавиця, директорка видавничого дому «Антиквар» Ганна Шерман.

Відновлення журналу «Український театр» – професійного друкованого видання — свідчення зрілості та відновлення галузі, а також великої уваги до театру з боку громадськості.

Журнал виходитиме щокварталу. Згодом, як планується, стане місячником. 

Нагадаємо, у 1917 році в Києві з’явився тижневик «Театральні Вісті». Його відповідальним секретарем був режисер Лесь Курбас. У 1919–1941 роках у Києві та Харкові виходили інші журнали — «Театр», «Сільський театр», «Радянський театр», «Масовий театр». Усі вони — попередники відомого часопису «Український театр», що виходив друком багато років. Його перестали видавати у 2018-му.

Вас може зацікавити

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

«Молитва за Україну»: в Києві презентували мистецький проєкт народного художника Володимира Козюка

«Молитва за Україну»: в Києві презентували мистецький проєкт народного художника Володимира Козюка