Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

УПЦ (МП) має покинути Києво-Печерську Лавру до 29 березня

Сьогодні, 10.03.2023 року, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» направив Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (Чоловічому монастирю) Української Православної Церкви попередження про розірвання Договору № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю на підставі п. 8.1. цього Договору.

Таке попередження обґрунтоване висновками Міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій та рекомендацій щодо організації виконання окремих завдань, пов’язаних з діяльністю релігійних організацій в Україні (на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2022 року № 1416 утворено), яка під час своєї роботи  встановила порушення Монастирем умов Договору щодо використання державного майна. Ця позиція підтверджена листом Міністерства культури та інформаційної політики України від 09.03.2023 року  № 06/34/2234-23.

Міжвідомча робоча група здійснювала діяльність, керуючись вимогами  Указу Президента України № 820/2022 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

З метою проведення процедури приймання-передачі державного майна, Монастирю необхідно здійснити заходи щодо звільнення будівель та споруд (майна), що є державною власністю та які перебувають на балансі Заповідника, за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 11, м. Київ, вул. Лаврська, 15 до 29.03.2023 року.

Відповідно до визначеної правовим полем процедури, працюватимуть робочі групи, утворені Заповідником з інвентаризації майна та з обстеження технічного стану будівель і споруд, переданих відповідно до Договору № 2, а також  згідно Положення про Національний заповідник «Києво-Печерська Лавра» (затвердженого Наказом МКІП України від 16.12.2020 року № 2390) та в спосіб,  передбачений чинним законодавством України.

Вас може зацікавити

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»