Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Уряд продовжує впорядковувати питання використання приміщень та майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»

21 квітня Уряд ухвалив постанову, спрямовану на впорядкування питання оренди приміщень та майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» за пропозицією МКІП. Йдеться про використання корпусу № 19, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Лаврська. Будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення й перебуває у державній власності та знаходиться на балансі Національного заповідника «Києво-Печерська лавра». 

Нагадаємо, раніше Українському товариству охорони пам’яток історії та культури (УТОПІК) передали у безоплатне користування корпус № 19 музейного об’єднання «Києво-Печерський державний історико-культурний заповідник» для розміщення там фондів Національного музею народної архітектури та побуту України. 

Однак, УТОПІК зараз не є органом управління Національного музею народної архітектури та побуту України. Таким органом управління музею визначено МКІП. А відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» передавати державне або комунальне майно в безоплатне користування або позичку забороняється.

То ж фактично постанова визнає такими, що втратили чинність: пункти 3 і 4 постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 1996 року № 351 «Про передачу культової будівлі (кірхи) у користування німецькій євангелічно-лютеранській релігійній громаді м. Києва»; пункт 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 вересня 1998 року № 784 «Про передачу культової будівлі (кірхи) у  м. Києві у безоплатне користування німецькій євангелічно-лютеранській релігійній громаді».

Вас може зацікавити

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль