Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Уряд продовжить працювати над розв'язанням проблем ромів

Це дасть можливість забезпечити ромів документами, надавати правовий захист, освіту, послуги з охорони здоров’я, працевлаштування та покращити соціальний захист. Йдеться і про необхідність подолання негативних стереотипів стосовно ромів.

«Сучасне демократичне суспільство може бути консолідованим лише в тому випадку, коли всім жителям будуть забезпечені елементарні права людини та громадянина. Повноцінне включення ромів в українське суспільне життя – наша ціль. Україна – за рівні права для кожного», – підкреслив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Заходи фінансуватимуться з державного та місцевих бюджетів, а також залучатимуться кошти фінансової та технічної допомоги міжнародних установ та іноземних країн.

Державна служба з етнополітики та свободи совісті разом із МКІП та іншими державними органами мають розробити та подати на розгляд Уряду пропозиції щодо утворення міжвідомчої робочої групи для сприяння забезпеченню Стратегії, а також проєкт плану заходів на період до кінця 2023 року для її реалізації.

Наразі від 4 до 8% ромів в Україні, за різними даними, не мають документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Значно більша кількість осіб-представників цієї національної спільноти не мають інших документів, які підтверджують реєстрацію шлюбу, місця проживання, права власності, працевлаштування та, як наслідок, соціального страхування. Все це створює підстави для соціальної незахищеності ромів, заважає повноцінній реалізації в культурному, соціальному, економічному й політичному житті. Чимало ромів продовжують потерпати через системну дискримінацію.

Нагадаємо, важливим державним стратегічним документом України щодо ромів була Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Термін дії цього документу сплив у грудні 2020 року, але розпочаті процеси з інтеграції представників ромської національної меншини в українське суспільство потребують подальшої уваги з боку держави.

Вас може зацікавити

Національний музей історії України прозвітував про використання коштів, зібраних на демонтаж незаконної забудови на території музею

Національний музей історії України прозвітував про використання коштів, зібраних на демонтаж незаконної забудови на території музею

Генеральним директором агентства УКРІНФОРМ призначено Сергія Череватого

Генеральним директором агентства УКРІНФОРМ призначено Сергія Череватого