Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Уряд затвердив методологію використання мов нацменшин України

9 лютого Кабінет Міністрів України затвердив методологію використання мов національних меншин (спільнот) України. Вона стосується місць проживання  нацменшин, або тих населених пунктів, де представники таких спільнот складають значну частину – понад 15% від загальної чисельності населення.

Таке рішення – це частина реформи щодо захисту прав національних меншин (спільнот) України в межах виконання рекомендацій Європейської Комісії на шляху до початку перемовин про членство в ЄС. Методологія також є результатом кропіткої роботи, до якої долучилися фахівці, експерти, представники влади та національних меншин.

«Прийняття методології використання мов національних меншин – це посилення захисту нацменшин України. Крім того, так ми адаптуємо кращі європейські практики до наших реалій. Це наближає країну до членства в ЄС», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Документ визначає сфери суспільного життя, в яких мови національних меншин України можуть використовуватися поряд із державною мовою за рішенням сільської, селищної або міської ради.

Це стосується питань: комунікації з органами влади та надання публічних послуг; надання медичної допомоги; надання топографічної інформації; поширення інформації для загального ознайомлення; написання офіційних назв на табличках (вивісках) органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств; надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю тощо.

Нагадаємо,  раніше Верховна Рада України прийняла Закон України «Про національні меншини (спільноти) України» на виконання рекомендацій Венеціанської комісії. Методологія прийнята, аби реалізувати цей закон.

Вас може зацікавити

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»