Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

В Австрії скасували концерт відомого російського піаніста, який підтримує путіна

Концертна зала Konzerthaus у Відні скасувала призначений на 16 лютого концерт відомого російського піаніста Дениса Мацуєва. У цей день концерт зіграє французький піаніст Олександр Канторов, який засуджує російську агресію та був учасником благодійних концертів на допомогу Україні.

Раніше європейські та американські зали неоднаразово скасовували концерти Дениса Мацуєва та деяких інших російських виконавців, які публічно підтримали військову агресію в Україні.

«Хочу ще раз нагадати, що культура – це зброя. Особливо це підкреслюють у рф. Але цивілізований світ не може мати нічого спільного з вбивцями українців. Адже росіян їхня «велікая культура» так нічому доброму і не навчила», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Денис Мацуєв у 2014 році підписався під відкритим листом на підтримку анексії Криму, а також він неодноразово висловлювався зі схваленням політики путіна, зокрема щодо України. Піаніст входив до ініціативної групи з висунення путіна кандидатом в президенти 2018 року та до робочої групи з підготовки поправок до Конституції росії. 

Після початку повномасштабної війни в Україні швейцарський Фонд Сергія Рахманінова виключив Мацуєва зі своєї ради. У Латвії Мацуєв разом із низкою інших прокремлівськи налаштованих російських діячів культури оголошено персоною нон-ґрата.

Нагадаємо, петиція на сайті change.org із закликом скасувати концерт Мацуєва у травні в Генуї за короткий час набрала близько тисячі підписів. Поряд з цим до мера Генуї з вимогою скасування концерту звернувся гурт активістів Arts Against Agression («Мистецтво проти агресії»).

Вас може зацікавити

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я