Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

В Ірпені презентували оновлену експозицію у відбудованому Історико-краєзнавчому музеї

Переглянути фотоальбом

Сьогодні, 10-го січня, відбулася презентація оновленої експозиції у відбудованому Історико-краєзнавчому музеї Ірпінської міської ради. У заході взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

«Зараз музейний простір — не просто вітрини в залах й артефакти у фондах,  це — центр освітньої, просвітницької та виховної роботи. Все це втілилося у наративах, реалізованих на базі відновленого краєзнавчого музею міста Ірпеня. Реалізованих за сучасними технологіями та відповідно до потреб громадян. Відчувається, що цей музей виховує у містян почуття гордості за Ірпінь. Оскільки кожен, хто заходить сюди, бачить, що його мале рідне місто є частиною великої України — великої країни із великою культурою, яку боронять наші воїни», — сказав Ростислав Карандєєв. 

Ірпінський міський голова Олександр Маркушин нагадав, що будівля музею зазнала значних руйнувань під час окупації Ірпеня: були вибиті вікна, стіни пошкодило скалками. 

«Реновація музею на часі: ми маємо показувати місцевим жителям і громадянам, які переселилися в Ірпінь, що тут все українське, що ми підтримуємо Україну. Зокрема, ця зала, про сучасну історію, нагадує, що ми з вами саме зараз є творцями власної історії», — зазначив він. 

Водночас мер Ірпеня зауважив, що у планах — удвічі розширити музей. 

Оновлена експозиція розміщена у чотирьох залах, оснащених віар-окулярами й плазмовими телевізорами.

Перша зала розповідає про становлення Ірпеня, зокрема, про Ірпінські дачі та залізницю, що дала життя місту.  Друга — присвячена найвідомішим митцям міста, які тут проживали та творили — художникам Борису Піаніду, Матвію Донцову та Володимиру Сидоруку. Також в експозиції наявні рідкісні стародруки, колекція чорнильниць різних письменників, чиє життя і творчість були пов’язані з Ірпенем.

Третя зала музею розповідає про події окупації Ірпеня російськими військами в лютому-березні 2022 року. Тут представлені докази злочинів армії росії, особисті речі окупантів, простріляні предмети побуту місцевих мешканців, понівечені ікони, гільзи, снаряди та фрагменти військової техніки. Відвідувачі також можуть переглянути фільм про евакуацію місцевого населення «дорогою життя», що проходила під Романівським мостом. Завдяки віар-окулярам можна побачити рівень руйнувань інфраструктурних об’єктів та житлових будинків громади на початку квітня 2022 року.

Четверта — виставкова — зала презентує доробок відомого українського художника Матвія Донцова, друга та наставника Катерини Білокур. Зала надалі слугуватиме для проведення персональних виставок, презентацій, мистецьких заходів.

Історико-краєзнавчий музей Ірпінської міської ради у 1977 році заснував вчитель історії Олексій Передерій як краєзнавчий гурток місцевої школи. У 1990 році для музею отримав  окреме приміщення. Експозицію музейного закладу, вже після проголошення Україною Незалежності, відкрили 18 листопада 1991 року.

Під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію України було пошкоджено вікна, вхідну групу та дах. Однак усі експонати музею збереглися і вже на початку травня 2022 року музей відновив роботу.

Щороку музей відвідують до 5 тисяч осіб, проводиться до 80 екскурсій та різноманітних культурно-мистецьких заходів (виставки, презентації, зустрічі, творчі вечори тощо).

Вас може зацікавити

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»