Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

В Києві відкрилась виставка світлин з Бахмуту «В сталевих грозах» 

27 вересня в Музеї історії міста Києва військовослужбовці Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ презентували виставку світлин «В сталевих грозах». Вона триватиме до 8 жовтня. Автор проєкту — військовослужбовець 3 ОШБр Марі Мамайка. Фотограф проєкту — Яра. 

Переглянути фотоальбом

На виставці органічно поєднані фото часів українських визвольних змагань ХХ століття та їхні сучасні аналоги, відтворені бійцями 3 ОШБр. Усі світлини зроблені на Бахмутському напрямку в розпал бойових дій.

«Що би ми не робили сьогодні, ми завжди будемо в боргу перед тими, хто нас боронить та хто сьогодні на передовій. Завжди будемо в боргу перед тими, хто загинув. Ми мусимо відчувати цей борг. Він має надихати нас діяти, зокрема й творити. Кожен з нас своїми інструментами має долучитись до опору ворогу», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Кожен, хто зображений на фото, на власному досвіді знає, що таке війна: військовий Армії УНР, стрілець УПА, боєць 3 ОШБр, а кожна світлина — історія одного народу, який захищає цінності цивілізованого світу і стоїть на смерть за майбутнє своїх нащадків.

«Ідея проєкту виникла тоді, коли ми поїхали на Бахмутський напрям. Там стало зрозумілим для мене, як для історика, дослідника українських визвольних змагань, ті паралелі, які ви частково можете бачити на світлинах», – зазначила авторка проєкту Марі Мамайка.

Ідейними натхненниками виставки стали бійці 3 ОШБр, які своїм чином, характером, сміливістю та самопожертвою відтворили боротьбу найкращих синів та доньок цієї землі. 

Реконструюючи образи предків, бійці демонструють єдність поколінь у протистоянні давньому ворогу. Крізь роки повертаються живі образи українського лицарства, яке продовжує боротьбу задля процвітання Української Держави. Національна ідея сподвигла наших предків колись і об’єднує українське воїнство зараз.

Вас може зацікавити

Звернення Президента України до світових лідерів напередодні Саміту миру

Звернення Президента України до світових лідерів напередодні Саміту миру

У Харкові росіяни влучили у цивільне підприємство – друкарню

У Харкові росіяни влучили у цивільне підприємство – друкарню