Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

В Україні з’явилась Національна екосистема вивчення та тестування рівня володіння англійською мовою

9 лютого Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство освіти і науки України та Асоціація інноваційної та цифрової освіти презентували Національну екосистему вивчення та тестування рівня володіння англійською мовою для українців, в рамках Дорожньої Карти впровадження англійської мови як мови міжнародного спілкування в Україні.

Переглянути відео

«Наше Міністерство спільно з колегами з інших відомств, народними депутатами, громадськістю розробило проєкт закону про функціонування англійської як мови міжнародного спілкування. Власне про сам законопроєкт ми розкажемо окремо, адже це окрема подія. Загальна мета цієї програми і цього закону – підвищити рівень знання англійської мови, зробити її більш вживаною в Україні і, фактично, другою нормальною мовою спілкування, як є у інших європейських країнах. Сьогодні ми раді зробити тізер великої програми, в якій брало участь МОН, стосовно додатку, який заодно є і маркетплейсом, для того, щоб легше долучитися до вивчення, тестування рівня знання вивчення англійської мови», – розповів Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Національна екосистема вивчення та тестування рівня володіння англійською мовою – це безкоштовний та доступний 24/7 всім українцям ресурс. 

«Наше завдання полягає в тому, щоб організувати системне навчання перш за все вчителів загальноосвітніх навчальних закладів та учнів з першого класу загальноосвітніх закладах по всій країні, а згодом і в інших закладах освіти для всіх учасників освітнього процесу», – повідомив Олег Єресько, директор Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України.

Екосистема складається з трьох кроків:

  • визначення рівня володіння англійською мовою,
  • маркет-плейс сервісів навчання англійської мови,
  • опанування англійської мови за допомогою наймасовішого освітнього онлайн проєкту України «Lingva.Skills».

«Ми розробили систему адаптивного тестування, яка точно та швидко визначить рівень володіння англійською мовою, що не обмежує кількість спроб для того, щоб людина змогла повертатись до тестування під час свого навчання та мала змогу постійно відслідковувати власний прогрес», – говорить заступник голови Асоціації інноваційної та цифрової освіти, психолінгвіст та поліглот, який понад 20 років успішно викладає п’ять іноземних мов Віталій Зубков: «Наступним етапом екосистеми – є вибір сервісу для навчання. Це можна зробити за допомогою маркет-плейсу або обрати «Lingva.Skills», на порталі якого українцями за 6 років вже виконано понад 180 млн. вправ. У 2019 році даний Проєкт Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) включив до ТОП-10 соціальних стартапів країн Східної Європи, а у 2022 році «Lingva.Skills» офіційно увійшов до Національної Книги Рекордів, як наймасовіший освітній онлайн-проєкт України». 

«Наразі нікому не потрібно доводити практичне значення знання англійської мови. Міністерство освіти і науки сконцентровує свої зусилля на навчанні вчителів. Бо вчитель, який володітиме англійською мовою на високому рівні, зможе ці знання передавати своїм учням. Тому ми розробляємо курси для підвищення рівня вчителів в першу чергу», – зазначив Євген Баженков, Директор ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Вас може зацікавити

Національний музей історії України прозвітував про використання коштів, зібраних на демонтаж незаконної забудови на території музею

Національний музей історії України прозвітував про використання коштів, зібраних на демонтаж незаконної забудови на території музею

Генеральним директором агентства УКРІНФОРМ призначено Сергія Череватого

Генеральним директором агентства УКРІНФОРМ призначено Сергія Череватого