Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

В Україні запустили проєкт для збору коштів на відновлення зруйнованої росіянами культурної спадщини

З 24 лютого 2022 року 469 об’єктів культурної спадщини України було серйозно пошкоджено або зруйновано військами рф. Збитки вже становлять сотні мільйонів гривень.

Відтак сьогодні Міністерство культури та інформаційної політики спільно з телеком-оператором Vodafone Україна презентували  проєкт “Збережіть українську культуру”, спрямований на залучення благодійних коштів для відбудови пам’яток культурної спадщини в Україні. 

Українська культура має тисячолітню історію. Повномасштабне вторгнення росії на територію суверенної та мирної України з кожним днем приносить дедалі більше руйнувань світовій культурній спадщині. Тож сьогодні разом із компанією Vodafone ми пропонуємо всім небайдужим до культури людям, провідним інституціям, меценатам та іноземним урядам долучитися до збереження та відбудови української та світової культурної спадщини”, – сказала заступниця Міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар.

Наразі на порталі завантажено 15 об’єктів з розподілом на категорії: “повністю зруйновані”, “пошкоджені” та “ті, які призупинили свою роботу”.  

Для реставрації, презентованих на порталі об’єктів, треба понад 470 мільйонів гривень. Але, зважаючи на кількість пошкоджених об’єктів по країні, цей список, на жаль, буде лише доповнюватися”, –  зауважила заступниця Міністра.   

За словами директорки з корпоративного управління і контролю Vodafone Україна Ольги Дейнеги, попри значні фінансові втрати компанії – допомогти залучити кошти для відновлення культури України не менш важливо, аніж відновлювати власні мережі. Тим більше, що ще з 2015 року Vodafone займається розбудовою туристичної цифрової інфраструктури України, зокрема, промоцією пам’яток культурної спадщини, через власний соціальний проєкт Find&Folllow.

Для нас, як для телеком-оператора, головна задача зараз – забезпечити безперервну роботу мережі попри руйнування обладнання від постійних обстрілів. Окрім того, ми допомагаємо українській армії та підтримуємо наших абонентів. Загальна сума нашої допомоги країні на сьогодні склала 1,14 млрд грн”, – зазначила директорка з корпоративного управління і контролю Vodafone Україна Ольга Дейнега та додала: “Ми розуміємо, що культурна спадщина України є важливою частиною історичного та культурного надбання Європи. Як європейському оператору нам важливо показати цей зв’язок і допомогти залучити благодійні та державні структури Європи до проєкту з її відновлення”.

Нині долучитися та допомогти відбудувати українську культуру може кожен, перерахувавши будь-яку суму на спеціальний рахунок міністерства. Окрім того, небайдужі меценати мають можливість стати головним донором будь-якого об’єкта, перерахувавши всю необхідну суму для відновлення та назавжди стати поважним гостем цього закладу.  

Благодійники можуть обрати локацію та здійснити пожертву безпосередньо на сайті проєкту. Незабаром також можна буде обрати конкретний напрямок допомоги, наприклад, відновити дах, вікна чи інтер’єр. 

Наразі всі розрахунки є орієнтовними та будуть фіналізовані після проведення професійної будівельної експертизи кожного об‘єкту. 

Всі кошти збираються на спеціальному рахунку, відкритому Міністерством культури та інформаційної політики в Національному банку, та будуть спрямовані на охорону, евакуацію, захист і збереження культурних цінностей, підтримку діяльності закладів культури та мистецтва, що постраждали внаслідок бойових дій. 

Ми повинні об‘єднатися навколо збереження спадщини та не допустити, щоб українська культура, як важлива складова світової культури, зникла під уламками війни”, – наголосила Анастасія Бондар.

 

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві