Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

В Україні розроблять держпрограму розвитку нематеріальної культурної спадщини

Сьогодні, 7 лютого, у Міністерстві культури та інформаційної політики відбувся семінар для профільних громадських організацій, представників департаментів обласних військових адміністрацій та центрів народної творчості, де обговорили результати впровадження Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини 2003 року на національному рівні. В онлайн-зустрічі взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

«Покладаючись на 20-річний досвід впровадження Конвенції, ми дійшли висновку, що необхідно посилити нормативне регулювання у питаннях, пов’язаних із нематеріальною культурною спадщиною. Йдеться про розроблення та ухвалення законопроєкту та загальнодержавної програми розвитку у цій сфері. Водночас необхідно інституціоналізувати цю галузь. Ми можемо створити певну державну установу, яка  за своїм статутом була б профільною в реалізації задач у галузі нематеріального надбання. Можливо, це буде Інститут нематеріальної культурної спадщини», — сказав він. 

Ростислав Карандєєв акцентував на тому, що зараз МКІП розробляє проєкт указу Президента, де визначать завдання держави та органів місцевої влади щодо розвитку нематеріальної культурної спадщини. Т. в. о. Міністра також зазначив, що міністерство разом із громадськістю та іноземними партнерами продовжує працювати над поповненням Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО національними елементами. Зокрема, у 2023 році було подано заявку щодо внесення української писанки до переліку всесвітньої спадщини.

«Ми цього року відзначатимемо 70-річчя вступу України до ЮНЕСКО. Ми можемо організувати національний форум і запросити туди українських та іноземних експертів для обговорення перспектив співпраці з організацією. До цього часу було б добре видати указ Президента, щоби зафіксувати пріоритети у галузі нематеріальної культурної спадщини», — сказав Ростислав Карандєєв. 

Під час семінару учасники підсумували роботу за минулий рік та обговорили плани на 2024 рік, механізми взаємодії всіх зацікавлених сторін. Водночас представники громадських організацій та центрів народної творчості розповіли про свій досвід у збереженні нематеріального культурного надбання. 

Вас може зацікавити

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»