Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

В Україні стартував проєкт з оцифрування Києво-Печерської Лаври

Компанія «Digital Transitions» розпочинає в Україні пілотний проєкт із оцифрування. Початковим майданчиком для реалізації програми цифрового збереження обрано Національний заповідник «Києво-Печерська лавра».

У межах проєкту компанія повністю на безоплатній основі передає унікальну систему для оцифрування включно із високоточною системою цифрової камери компанії «Digital Transitions» – DT Atom.

Заплановане налаштування обладнання та двотижневе навчання для співробітників заповідника та його партнерів. Планується оцифрувати 15 000 об’єктів, у тому числі 2500 документів із фондів заповідника.

Зокрема, до першочергових об’єктів оцифрування відібрали частину площинного живопису, ікони лаврської іконописної майстерні, різьблені дерев’яні кліше, гравюри та велику кількість унікальних рукописних план-креслень, які є в одному примірнику і датуються 17-19 століттями. 

Як зазначила заступниця Міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар, цей проєкт для Лаври розпочинається дуже вчасно, адже стане частиною значно більшого і важливішого процесу повернення до свого глибокого українського коріння і набуття нових форм та змісту.

«Україна завжди буде знаходитися під загрозою війни через сусіда-агресора. Тому ми повинні використовувати діджиталізацію як засіб збереження нашої спадщини, а також розширення можливості її доступності та популяризації у світі. Я вдячна нашим партнерам з Digital Transitions за те, що вони надали Києво-Печерській Лаврі можливість зберігати, розвивати та освоювати цифрові технології. А також дуже вдячна тим людям, які не бояться приїжджати до Києва в ці дні та підтримувати наших людей на місцях. І, нарешті, я висловлюю щиру подяку всім співробітникам Києво-Печерської Лаври, які продовжують свою роботу та реалізують такий великий проєкт, результати якого, сподіваюся, невдовзі ми зможемо побачити на спеціальному заході», – розповіла Анастасія Бондар.

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень