Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

В умовах збройної агресії рф фонди українських бібліотек потребують актуалізації

24 червня за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України, Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики за модерування генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки Ірини Бірюкової відбулося відкрите засідання Ради з питань розвитку бібліотечної справи при МКІП.  

Члени Ради обговорювали: 

  • результати опитування щодо стану фондів публічних бібліотек, проведеного фахівцями Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (червень 2022 року); 

Ця зустріч стала першою із серії публічних експертних обговорень, які планується проводити з метою підвищення поінформованості фахівців бібліотек України щодо організаційно-правових механізмів та успішних практик актуалізації бібліотечних фондів в умовах збройної агресії Російської Федерації. 

“Бібліотеки відіграють важливу роль у розвитку громадянського суспільства і все більше стають тим соціальним простором, де відбувається активна взаємодія, активне спілкування, обмін думками, досвідом, водночас, бібліотеки продовжують виконувати свою основну функцію – надають вільний доступ до інформації і тим самим забезпечують право на інформацію як фундаментальне право людини. Тому бібліотечні фонди є важливим інформаційним ресурсом держави і в період збройної агресії вони потребують особливої уваги”, – зазначила заступниця Міністра культури та інформаційної політики України та співголова Ради з питань розвитку бібліотечної справи Лариса Петасюк.

Про актуальність заявленої тематики відкритого засідання свідчить надзвичайно широка географія її учасників – Запоріжжя,  Полтава, Суми, Чернігів, Кропивницький, Тернопіль, Вінниця, Черкаси, Львів, Івано-Франківськ, Житомир, Одеса, Хмельницький, Ужгород та багато інших міст нашої країни.  Важливо зазначити, що до участі у засіданні доєдналися бібліотечні фахівці, які перебувають у найгарячіших точках  України – у Донеччині і Луганщині, Херсонщині, Харківщині, Миколаївщині.  

Під час засідання Генеральний директор Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Тамара Вилегжаніна та заступник генерального директора Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Наталія Розколупа поінформували учасників про результати дослідження стану фондів публічних бібліотек, що стало ключовою темою цього засідання. 

Як свідчать результати дослідження загальний фонд публічних бібліотек України (сільських, селищних і міських) складає майже 154,5 млн одиниць.   

При цьому: 

  • книжки, видані до 1991 року, складають понад 50 % фондів 40,8 % міських бібліотек і 50,4 % сільських та селищних бібліотек; 

  • видання 1991 – 2013 років становлять від 20 до 50 % фондів у 66,7 % міських бібліотек та 61,9 % сільських та селищних бібліотек; 

  • видання 2014 – 2022 років також становлять від 20 до 50 % фондів 33,2 % міських бібліотек та 22,3 % сільських та селищних бібліотек. 

Повну  презентацію дослідження можна переглянути в записі трансляції за посиланням:https://fb.watch/dRtTYKeAPh/ 

Також під час заходу було проведено експрес-опитування щодо нагальних питань актуалізації фондів публічних бібліотек України, до якого вже долучились понад 250 учасників. Форма опитування залишається активною до 1 липня 2022, аби глядачі, які долучаться до перегляду запису пізніше, змогли залишити свої відповіді та коментарі.

 

Вас може зацікавити

«Погляд крізь час»: у Києві відкрилась персональна виставка Валерія Франчука

«Погляд крізь час»: у Києві відкрилась персональна виставка Валерія Франчука

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання