Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Велика історія Великої церкви»: в заповіднику «Києво-Печерська лавра» презентували видання до 950-річчя закладення Успенського собору

Сьогодні, 5 вересня 2023 року, в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» презентували спеціальне видання, присвячене 950-річчю закладення Успенського собору «Велика історія Великої церкви».

Переглянути фотоальбом

Книга – є ілюстрованим виданням, де колектив істориків, архітекторів та мистецтвознавців показав історію Успенського собору від закладення у 1073 році й освячення у 1089 році до сьогодення. 

«Ця книга є можливістю доторкнутися до святині. Друкованому слову, книжкам, належить фантастично важлива місія – саме вони зберігають та надають можливість осягнути, наскільки унікальною спадщиною володіє Україна. Наша тисячолітня історія закарбована в цих рядках про будівлі, які нас оточують. Кожен з нас має можливість долучитися до вивчення, збереження та популяризації того, що називається національно-культурною спадщиною», – сказав в. о. директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко.

На 130 сторінках дослідники проаналізували перекази, пов’язані із заснуванням собору, розповіли про монументальний живопис у церкві, іконостаси, а також показали процес відбудови собору кінця ХХ ст., що завершився у 2000 році. 

Проєкт реалізований за фінансової підтримки Благодійного фонду «Українська Лавра».

Раніше до 950-річчя закладення Успенського собору відкрилась виставка «І постала Церква Велика на пагорбах Печерських»

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони