Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Велика реставрація триває: завершено роботи в Костелі Святого Йосипа в Підгірцях на Львівщині

В рамках програми «Велика реставрація» завершено ремонтно-реставраційні роботи в Костелі Святого Йосипа. Ця пам’ятка знаходиться у селі Підгірці Львівської області. 

У Костелі відновили втрачений тиньк на фасаді та сходи в захристія храму, які були повністю втрачені. Вивели з аварійного стану центральні сходи з частковою заміною втрачених елементів, демонтували аварійний дах (купол, захристія), повністю відтворили, згідно з автентичними лекалами, карнизи та тяги.

Дах храму покрили мідними листами, встановили мідні ринви та водостічні труби, влаштували мідні відливи на карнизах та вікнах, а також встановили охоронну й пожежну сигналізації та блискавкозахист. По периметру території храму зробили освітлення і змонтували систему відеонагляду.

«Чудово, що програма з відновлення культурної спадщини поповнюється такими історичними пам’ятками, як ця. Нагадаю, що Костел Святого Йосипа є пам’яткою архітектури національного значення 1763 року. Завдяки реставрації, тепер й майбутні покоління зможуть її відвідати», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, Велика Реставрація – це флагманський проєкт Міністерства культури та інформаційної політики. МКІП вперше в історії незалежної України запровадив комплексний підхід до порятунку культурних пам’яток. Йдеться про реставрацію, протиаварійні роботи та відновлення об’єктів по всій території країни.

 

Вас може зацікавити

У Харкові в рамках Kharkiv Music Fest відбувся концерт «Нездійсненна зустріч: Брамс-Борткевич»

У Харкові в рамках Kharkiv Music Fest відбувся концерт «Нездійсненна зустріч: Брамс-Борткевич»

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема