Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Верховна Рада підтримала законопроєкт, який надає англійській статус однієї з мов міжнародного спілкування в Україні

Сьогодні, 22 листопада, Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9432 «Про застосування англійської мови в Україні». Він передбачає офіційне закріплення статусу англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

В першому читанні закон підтримали 278 депутатів.

28 червня Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт «Про застосування англійської мови в Україні», розроблений Міністерством культури та інформаційної політики.

Документ ухвалено в першому читанні без положення щодо кінодубляжу, відповідно до якого показ англомовних фільмів у кінотеатрах мав відбуватися мовою оригіналу з субтитруванням українською.

Також передбачається перелік посад, для зайняття яких громадяни зобов’язані володіти англійською мовою. До таких належать:

  • державні службовці категорії «А», «Б» і «В», перелік яких встановлюється урядом;
    голови місцевих державних адміністрацій, їхні перші заступники та заступники;
    військовослужбовці офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом;
  • поліцейські середнього та вищого складу Національної поліції України, представники начальницького складу інших правоохоронних органів і начальницького складу служби цивільного захисту, перелік яких встановлюється урядом;
  • прокурори;
  • працівники податкових та митних органів, перелік яких встановлюється урядом;
  • керівники суб’єктів господарювання державного сектору економіки, перелік яких встановлюється урядом.

Крім того, законопроєкт має на меті регулювання питання застосування англійської мови в діяльності органів державної влади, у роботі підрозділів екстреної допомоги населенню, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я, а також під час перетину державного кордону.

Іспити на визначення рівня володіння англійською мовою організовуватиме Міністерство освіти і науки. Повторно складати іспит можна необмежену кількість разів, але не частіше одного разу на чотири місяці. 

Вас може зацікавити

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

У Києві відкрилась вулична виставка «Мововбивство – складова рашизму»

У Києві відкрилась вулична виставка «Мововбивство – складова рашизму»