Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Верховна Рада прийняла зміни до Бюджетного кодексу щодо співфінансування створення центрів культурних послуг

Законопроєкт «Про внесення змін до статті 89 Бюджетного кодексу України» (№4692) прийнято за основу під час засідання Верховної Ради України 1 липня 2021 року. Ним передбачено законодавче врегулювання можливості фінансування центрів культурних послуг коштом бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, а також узгодження пункту 5 частини першої статті 89 Бюджетного кодексу України із нормами законодавства про культуру, про освіту, про тваринний світ з метою конкретизації напрямів, за якими здійснюються видатки з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад.

Раніше Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про культуру» щодо загальних засад надання населенню культурних послуг», яким введено в правове поле поняття «центр культурних послуг».

Поряд з цим, Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачено субвенцію у розмірі 200 млн грн з державного бюджету місцевим бюджетам на створення ЦКП коштом спеціального фонду Державного бюджету України на 2021 рік, а саме коштом плати за ліцензії на провадження діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор та за ліцензії на випуск та проведення лотерей. Проте, без внесення змін в ст. 89 Бюджетного кодексу України, територіальні громади не змогли б виконати цю вимогу щодо співфінансування.

Нагадаємо, такі кроки направлені на реалізацію проєкту «Центри культурних послуг, як інструмент згуртованості громади». Його започаткували у березні 2021 року за ініціативи МКІП та фінансової підтримки Швейцарії, яка надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC). В перспективі це дасть можливість розпочати оновлення об’єктів інфраструктури територіальних громад.

Проєкт реалізується в семи громадах з Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської, Чернівецької, Закарпатської та Чернігівської областей.

Вас може зацікавити

У Києві оголосили переможницю  перекладацької премії Drahomán Prize 

У Києві оголосили переможницю перекладацької премії Drahomán Prize 

«Майбутнє планети у наших руках!»: в НБУ для дітей визначили переможців Всеукраїнського екологічного конкурсу малюнків 

«Майбутнє планети у наших руках!»: в НБУ для дітей визначили переможців Всеукраїнського екологічного конкурсу малюнків