Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Верховна Рада ухвалила розроблений МКІП «антипушкінський» законопроєкт

Сьогодні, 3 травня, Верховна Рада ухвалила в цілому проєкт Закону України, розроблений Міністерством культури та інформаційної політики «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» щодо незанесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та вилучення з Реєстру окремих об’єктів культурної спадщини».

Закон, серед іншого, створює правові підстави для вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’яток культурної спадщини, що є символікою комуністичного тоталітарного режиму або російської імперської політики, оскільки позиціонування України в новому геополітичному контексті спонукає до перегляду підходів до збереження культурної спадщини, як одного з головних чинників формування української національної ідентичності, зокрема, позбавлення культурного простору від постколоніального баласту.

«Це дозволить всім залученим до процесу органам влади набагато швидше і у законний спосіб звільняти публічний простір від пам’яток, які глорифікують російську імперію. До прикладу, у Полтаві міська влада не хотіла переміщувати пам’ятки присвячені Петру І, аргументуючи це відсутністю законних підстав. Сподіваюся, що після ухвалення даного закону таких аргументів у місцевої влади більше не буде», – прокоментував ухвалення закону Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Вас може зацікавити

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я